ČERVEN - Inspirace a oslava

Uteklo to jako voda - aneb přes překážky až na konec školního roku


Uf letos to bylo pěkně náročné. Nejen, že je sucho až půda praská, ale ještě ta karanténa k tomu. A že jste své bádání nedokončili? Nic si z toho nedělejte, příští rok to můžete dotáhnout! 

Ale začalo to dobře - povedly se tři skvělé semináře, kam se přihlásilo 35 škol, které makaly celý rok! Aktivity byly vymyšlené tak, aby bylo možné si je přizpůsobit pro základní i střední školy. Především starší žáky jsme se snažili inspirovat k tomu, aby si vyzkoušeli podívat se na českou krajinu z nadhledu a využili tak satelitního snímkování Země v pravých, ale i nepravých barvách. K těmto účelům jsme využili volné webové aplikace Sentinel Playground a všem známé mapy.cz a naši novou kapitolu Dálkový průzkum Země v Manuálu GLOBE. Mladší si přišli na své a posvítili si na vodu pěkně z blízka.

Prostřednictvím měsíčních aktivit jsme vám posílali badatelské aktivity i experimenty na téma voda a její zadržování v krajině. Během roku jste pochopili, jak fungují mraky, jak vznikají řeky nebo jak se podoba krajiny ve vašem okolí změnila od minulých dob až do současnosti. Prozkoumali jste problematiku sucha a vody v krajině a měli jste možnost popovídat si na toto téma na webináři s odborníky.

Věříme, že jste načerpali spoustu inspirace. Podaří se vám alespoň trochu přispět ke zlepšení situace ve vašem okolí? Zkuste udělat něco, co pomůže ve vašem okolí zadržet vodu. A nezapomeňte dát ostatním vědět, co jste o vodě a suchu ve vašem okolí vybádali.

Děkujeme, že jste s námi a přejeme krásné léto! Těšíme se na Téma roku v příštím školním roce!

Marie, Vendy, Honza a Lukáš


Trocha inspirace na léto:

Mladí reportéři pro životní prostředí - Sledujte program dál!

Celý rok jsme vám posílali aktivity spojené s projektem Mladí reportéři pro životní prostředí. Už jste slyšeli o Sestry v akci? Tyto sestry jsou skutečně akční. Podívejte se na jejich video, s kterým se zúčastnily soutěže Mladých reportérů pro životní prostředí.


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!