Horký podzim

Klima se mění a to má dopad na počasí, vodu, půdu, koloběh uhlíku, i proměny přírody. Zapojte se do kampaně, běžte ven a sledujte znaky změny klimatu ve vašem okolí.


Jak se můžu zapojit?  

Kampaň je rozdělená do 6 témat a 12 výzev. Klikněte na obrázky níže a stáhněte si soubory s jejich popisky a odkazy na zajímavé videa a články, které vám mohou být při plnění výzev užitečné. Chcete mít všechno pěkně pohromadě? Stáhněte si naši BROŽURKU se všemi výzvami. 

Žáci si mohou vybrat tolik výzev kolik chtějí, a mohou na nich pracovat i v týmu. Naše výzvy jim nestačí? Motivujte je, aby si vymysleli své vlastní výzvy a zkusili ji také splnit. :-)

Potom zbývá jen sdílení výsledků ve libovolném formátu (fotky, poster, mapa, příběh, báseň…) na PADLETU s účastníky z celé ČR. Nezapomeňte uvést název školy/organizace, případně i jméno týmu, pokud si nějaké vymyslíte. 

Stáhněte si LETÁK s pozvánkou do kampaně a přepošlete jej žákům nebo jej vyvěste na školní nástěnku. 

                                         

                                          

Zůčastněte se slosování o badatelské pomůcky!

Pokud žáci splní alespoň čtyři výzvy do 30. listopadu, zařadíme je do slosování o badatelské pomůcky!  Dejte nám vědět na globe@terezanet.cz, až budete mít výzvy splněné. 

Přejeme zábavné podzimní bádání!