Leden - Plánujeme změny

S nový rokem, nová zahrada!


Přátelé, vše nejlepší do nového roku. Ať vše na co sáhnete, do barevna rozkvete.

V současné chvíli máme zahradu zhodnocenou a probádanou, ale ještě zde máme jeden dost možná nejpočetnější druh. Přeci lidé. Jejich potřeby a touhy je třeba také poznat než začneme plánovat změny v zahradě. Jak na to? Tentokrát si vyzkoušíme metodu E-U-R (evokace – uvědomení – reflexe). Stačí vám 3 vyučovací hodiny.   Metodika ke stažení zde.

Když už plánujeme... Vezměte si k ruce diář a napište nám, který termín se Vám hodí. Přijedeme za Vámi na konzultaci bombastické změny na vaší školní zahradě. A na koho se můžete těšit?

Přijede člen Vědecké rady programu GLOBE zahradní architekt věnující se hlavně tvorbě přírodních zahrad Michal Plundra a některá badatelská metodička programu GLOBE.
Cílem návštěvy je projít se s žáky po zahradě, podívat se do vašich záznamů, co jste vše o své zahradě zjistili. Rádi si poslechneme váš plán změny a čím bude přínosem pro lidi a přírodu. Michal vaše návrhy zkonzultuje a zajisté vám dobře poradí. Věříme, že vám naše návštěva pomůže dobře naplánovat realizaci změn. Rádi se potkáme i s vedením školy či školníkem. Spokojenost všech je pro nás důležitá.
Pojďte do toho, vyhraďte si na nás s žáky 2 vyučovací hodiny. Těšíme se na vás!
Vyberte si z nabízených termínů a pište rychle na email hana.svobodova@terezanet.cz, už se nám to plní.

Tipy pro vás 

Přečtěte si shrnutí o významu školních zahrad pro žáky. Ke stažení zde.

Inspirací Vám může být i kniha ředitele TEREZY Petra Daniše Tajemství školy za školou o učení venku. 

Doporučujeme také publikaci Muzea Říčany Učíme v přírodě

P.S.:
V únoru se společně podíváme na to, jak změnou zahrady projít a naplánovat ji. Pomůže nám teorie změny i metodika Ekoškoly, těšte se..


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!