LISTOPAD - Mikro-biotopy

Jaké funkce má zeleň pro zvířata? Prozkoumejte to díky lekci.


Vybádali jste, jak je to s teplotou a vlhkostí. Zjistili jste také, že zeleň pomáhá zadržet vodu v krajině. Jenže zeleň má i mnoho jiných funkcí. Důležitá je například i pro zvířata. Zkuste teď s žáky zjistit, jestli máte ve vaší obci stromy, které poskytují mikro-biotopy pro živočichy. Žáci pochopí důležitost starých stromů a mrtvého dřeva. Budou pracovat s literaturou i v terénu, zaměří se na detail a rozpoznají některé konkrétní dutiny a druhy, které je obývají. Jak bádat najdete v lekci Podle díry poznáš obyvatele společně s videem.

 

P.S.: Pokud si přejete, aby k Vám na jaře přijel odborník z TEREZY, žáci mu prezentovali své návrhy na zvýšení biodiverzity a podílu zeleně ve vaší oblasti a on jim dal zpětnu vazbu a doporučení, pošlete za říjen prezentaci žáků, kde budou jejich výsledky o teplotě a vlhkosti. Za listopad pošlete fotku plakátu zobrazujícího, proč jsou staré stromy a mikrostanoviště, které poskytují v přírodě důležité. Vše pošlete na email hana.svobodova@terezanet.cz . Děkujeme moc


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!