Říjen - Bombastický výzkum zahrady

Říjnové badatelské úkoly, zaostřeno na obratlovce - pokračujeme s analýzou školní zahrady aneb Bombastický výzkum zahrady.


V září jsme na školních zahradách zkoumali drobnější živočichy a rostliny. Teď je třeba odlepit oči od země a více se rozhlédnout. Zajímají nás obratlovci v zahradě. Pořádně se do toho vžijme, bude to bombastické bádání. Představte si, že jste zvíře, co by chtělo osídlit vaši zahradu. Co vše k tomu potřebuje? Vžijte se do jednotlivých obratlovců a zahradu jejich očima prozkoumejte. Zjistěte, kteří živočichové vám na zahradě žijí a kteří sem jen chodí na návštěvu.

Jak na to, najdete  ke stažení zde. 

Zkoumání si rozvrhněte podle svých časových možností. Držíme Vám palce!

Pokud máte jakékoli dotazy či přání, piště na email hana.svobodova@terezanet.cz. Na stejnou adresu posílej výstupy z Vašeho bádání. Na školy, které budou výstupy pravidelně posílat, se odborník Michal přijede podívat a společně s žáky probere, co o zahradě vybádali, jaké zlepšováky pro lidi, zvířata i rostliny vymysleli, a poradí, co je reálné či poskytne vlastní doporučení.

Užijte si podzim plný zvídavého pátrání!

Hanka a Michal


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!