Únor – Už víme, co chceme a teď jak na to?

Už se to blíží, už to přichází!


Úplně to venku nevypadá, většina z nás je ještě zasypána sněhem, ale dny už se zvolna prodlužují. Je tedy třeba být připraveni, až se jaro zeptá, co jsme naplánovali v zimě. Jaké máme představy a sny, které bychom na zahradě chtěli zrealizovat? Je na čase je mít už na papíře a začít zjišťovat jaké máme ve škole či jejím okolí finanční a materiálové možnosti a kdo nám může pomoci s realizací.

 

 

V lednu jste ve škole společně přemýšleli, jak vylepšit zahradu pro sebe, své spolužáky ale také pro zvířata a rostliny. Teď už víte, co byste si přáli změnit a my Vám zkusíme trochu pomoci. Jak si to naplánovat? Dáme Vám tipy, kdo Vám může s vylepšováním zahrady zdarma pomoci. Plánování zde zabere jen 45 minut a pak hurá do změn! Bude to Zahradní bomba! Inspirujte se způsobem jakým plánují změny Ekoškolky  - stáhněte si plakát a manuál či využijte metodiku plánování Dragon dreaming!  


Nezapomeňte, že změny můžete konzultovat s námi a to osobně (rádi přijedeme se členem Vědecké rady programu GLOBE zahradním architektem Michalem Plundrou na Vaši zahradu) nebo po mailu či telefonu. Během února vše domluvíte na emailu kristyna.kaiser@terezanet.czV březnu Vás budeme informovat, na které školní zahrady už jsme se podívali, co žáci o své zahradě vybádali a co chtějí změnit, aby pomohli přírodě.

Mějte se báječně a držíme palce, Hanka a Michal


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!