Září - Analýza zahrady

Jak je na tom vaše zahrada? Badatelská výzva na babí léto, vyrazte s dětmi na školní zahradu a pořádně ji prozkoumejte!


Ve dnech 11. a 12. září proběhly dva semináře s odborníkem na přírodní zahrady  Ing.Michalem Plundrou, mnoho z Vás bylo u toho. Vy, kdo jste se nemohli zúčastnit, se můžete do Tématu roku zapojit. Babí léto je tu a my Vám přinášíme typy, jak s dětmi bádat o zahradě na zahradě.

V jaké kondici je vaše zahrada?

Motivujte žáky, klaďte si badatelské otázky, sestavujte hypotézy a ověřujte je v praxi. A jak na to?

Praktickou kuchařku, jak badatelskými metodami motivovat žáky k výzkumu školní zahrady, najdete ke stažení zde! ​Ve dvou vyučovacích hodinách zvládnete zmapovat celou zahradu, stačí se nebát a pustit se do práce.

 Ty školy, které budou na tématech aktivně pracovat a každý měsíc nám pošlou výstupy ze svého bádání, dostanou možnost své dotazy konzultovat přímo s odborníkem Michalem. Ale to není vše! Michal také aktivním školám, které chtějí opravdu měnit svou zahradu nabídne i soobní kozultace přímo u Vás na školní zahradě. Od ledna až do března bude odborník jezdit do škol a společně s žáky probere, co o zahradě vybádali, jaké zlepšováky vymysleli a poradí, co je reálné a co jiného by ještě doporučil. 

V záložce Téma roku se každý měsíc objeví nová aktivita.

Vaše výkumné otázky, hypotézy a záznamy pozorování

nám zasílejte na email hana.svobodova@terezanet.cz 

Vaše Hanka a Michal

Děkujeme!

 


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!