Co spojuje Třebíč a Kunratice?

Touha po vzájemné inspiraci zavedla Pražáky na dva dny do Třebíče. Přečtěte si krásný příklad spolupráce dvou nadšených GLOBE škol.

Co spojuje Třebíč a Kunratice?

 

Co spojuje Třebíč a Kunratice?
Začátkem letošního roku to byla jen velká náklonnost ke GLOBE a nadšení pro téma roku "Zahradní BOMBA"! Touha po vzájemné inspiraci ale záhy nás Pražáky zavedla na dva dny do Třebíče. Ve dnech 22. a 23. února 20198 jsme přijali milé pozvání od mladších žáků ZŠ Třebíč, Kpt. Jaroše, do jejich školy a města."Expedice Třebíč" se zúčastnil celý mladší GLOBE tým z Kunratic, tedy asi 10 žáků 4.- 5. třídy. 

V Třebíči nám připravili bohatý program.
Začali jsme exkurzí v ekotechnickém centru Alternátor, kde nás zaujala 3D projekce Země na velkou zavěšenou kouli, prohlídka centra a skvělé ohňové pokusy v chemické laboratoři. Prošli jsme si židovskou část města s bazilikou sv. Prokopa (památka UNESCO) a také už víme, co je to mikve.

Starší gloubáci nás zaujali zážitky z Lotyšska, kam vyrazili v rámci ERASMUS+ projektu European Trees within European Weather.

Odpoledne jsme si prohlédli budovu školy.
Večer vyvrcholil vzájemnými prezentacemi našich aktivit. Starší gloubáci nás zaujali zážitky z Lotyšska, kam vyrazili v rámci ERASMUS+ projektu European Trees within European Weather. Mladší děti si vzájemně představili svá pozorování a celoroční bádání. Vrcholem dne bylo jako tradičně přespání ve spacáku ve škole.

Ráno jsme si zahráli hry, společně jsme bádali nad tajemstvím mobilního signálu a nacvičovali jsme tvoření hypotézy. Třebíčské přírodní zahradě s jezírkem, meteorologickou zahrádkou a geoparkem opravdu nic nechybí. Naprosto nás nadchla a moc se těšíme, že si podobnou vytvoříme i u nás. Plni skvělých zážitků už plánujeme, co u nás podnikneme nejdříve.

Třebíčtí, moc vám děkujeme za skvělé zážitky a nová přátelství. Už se moc těšíme na naše nejbližší setkání na Globe Games v Kadani. A příští rok zase u nás…!!!

 

Zažila a sepsala:
Markéta Vokurková, ZŠ Kunratice 

Vloženo Od
Tags: Příběhy