Hodina Země. Svět se hlásí k ochraně klimatu.

Hodina Země, největší celosvětový happening na ochranu klimatu, se koná 30. března 2019. Připojte se i Vy!

Hodina Země. Svět se hlásí k ochraně klimatu.

Letošní celosvětový happening Hodina Země se koná v sobotu 30. března 2019 ve 20.30 hodin. Mnohé obce na hodinu vypnou svá veřejná osvětlení a nasvětlení významných památek, lidé zhasnou světla ve svých bytech, firmy a podniky uspořádají veřejné vzdělávací či kulturní akce. Účastníci tak dají i letos najevo svou podporu ochraně životního prostředí a připomenou ostatním i sobě, že bychom měli konat. 

 

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody (World Wildlife Fund, zkráceně WWF). První ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii, kdy cílem organizátorů bylo atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské opery, do kampaně se zapojily více než 2 miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v měsíci březnu. Každoročně ji v ČR koordinuje Ekologický institut Veronica.

V České republice se k akci v roce 2018 připojilo přes sto měst, obcí, památek a dalších subjektů. Na celém světě se zapojilo 187 zemí, zhaslo 3000 významných památek a připojily se miliony jednotlivců a organizací.

 

Přečtěte si více

Přidejte se k ochraně klimatu 


Vloženo Od
Tags: Mezinárodně