Pozor, jarní online kurz UČÍME BADATELSKY začíná!

Během 7 týdnů Vás provedeme metodou badatelsky orientovaného vyučování a získáte materiály a tipy do výuky. Vše si vyzkoušíte v praxi a po celou dobu Vám rádi poradí zkušení badatelští učitelé a metodici vzdělávacího centra TEREZA.

Pozor, jarní online kurz UČÍME BADATELSKY začíná!

Věříme, že učit badatelsky je přínosné. Proč vlastně?

Protože to potvrzují učitelé…

„Žáci si vědomosti vyvozují sami, jsou mnohem více aktivní a motivovaní k učení. Učí se více projevovat svůj názor, argumentovat, učí se spolupracovat ve skupině, prezentovat výsledky své práce. Učení touto metodou žáky mnohem více baví. I pro učitele je tato práce mnohem pestřejší, výuka je více smysluplná.“ (účastník online kurzu, podzim 2021)

…a děti také:

„To bylo super vyučování. Nejvíc se mi líbilo, že jsme kreslili plakáty – mohli jsme na ně použít i obrázky z reklamních časopisů a supermarketů. Také mě bavilo, jak jsme zjišťovali, kolik kilogramů která kost unese." (žák 5. ročníku)

15. března spustíme akreditovaný online kurz UČÍME BADATELSKY

Díky kurzu získáte

  • metodu badatelsky orientovaného vyučování, která staví na přirozené zvídavosti a vede žáky k aktivitě. Žáci díky ní učivo lépe pochopí, zapamatují si a učení je bude bavit
  • expertní podporu zkušených učitelů a metodiků TEREZY
  • možnost sdílet své zkušeností a otázky během dvou online setkání i v uzavřené Facebookové skupině
  • pracovní listy a lekce do výuky i postup, jak sestavit vlastní badatelskou lekci
  • osvědčení o absolvování akreditovaného kurzu
  • studijní materiály dostupné 2 roky

Budete studovat dle svých potřeb a časových možností

Kurz začne 15. března a skončí 3. května 2022. Každý týden otevíráme novou lekci, a je to jen na vás, kdy si ji během týdne projdete. K předchozím lekcím se můžete kdykoliv vrátit.

Na cestě nebudete šlapat sami

Kurzem vás provedou zkušení metodici TEREZY. Můžete se též přidat do uzavřené Facebookové skupiny a sdílet své zkušenosti s ostatními účastníky kurzu a ptát se učitelů, kteří už mají s badatelskou výukou bohatou zkušenost. Zavést badatelství do běžné výuky chce čas. Facebooková skupina bude proto aktivní i po skončení kurzu, abyste nepřišli o kolegiální a expertní podporu. 

Chcete se dozvědět více a ujistit se, že online kurz je právě pro vás?

  • Více informací na ucimebadatelsky.cz
  • Připojte se 2. února 2022 v 18:00 hodin na bezplatný informační webinář. Potkáte průvodce kurzem, seznámite se blíže s jeho obsahem a budete moci položit dotazy co vám vrtají hlavou. 

CHCI SE ZÚČASTNIT WEBINÁŘE 

Přihlaste se do kurzu za zvýhodněnou cenu

Při přihlášení do 9. února 2022 získáte zvýhodněnou cenu jen 2 800 Kč (115 EUR) - jedna lekce = 400 Kč.

Od 9. února je cena kurzu 3 150 Kč (129 EUR) - jedna lekce = 450 Kč.

Učitelé ze škol zapojených do dlouhodobého badatelského programu GLOBE v ČR získají navíc slevu JEDNU LEKCI ZDARMA :-), tedy mínus 400 Kč, respektive 450 Kč.

CHCI SE PŘIHLÁSIT DO KURZU

 

Co řekli o online kurzu jeho absolventi?

„Přínosné pro mě byly všechny pracovní listy napříč celým kurzem a hlavně konkrétní tipy a příklady dobré praxe. Často se stává, že jsou kurzy vedeny příliš teoreticky a člověk si z nich vlastně nic moc nového neodnese – což se u tohoto kurzu naštěstí nestalo. :-) Skvělé jsou za mě i tipy na hodnocení BOV.“

„Určitě bych kurz doporučila. Jedná se o velice zajímavou formu výuky, která motivuje žáky k "akci". A určitě je hezčí pohled na aktivně pracující žáky, které hodina baví než na znuděné obličeje při frontální výuce.“

„Díky za vaši práci a pomoc s nápravou českého školství. A za skutečně skvělé zdroje a metodickou podporu. Je to cesta, jak pomoci učitelům úplně prakticky s jinými postupy a způsobem práce s dětmi (a hlavně se sebou samým) reálně a funkčně začít. Zároveň jsou to mraky inspirace na dlouhou dobu.“

Vloženo Od


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!