Prozkoumejte s námi půdu

Zveme vás na prakticky zaměřený seminář, v němž budeme zkoumat půdu v souvislosti se změnami klimatu.

Prozkoumejte s námi půdu

 

Není podzim bez odborných badatelských seminářů. První z nich je zaměřen na pedologii a konat se bude doslova na půdě České zemědělské univerzity v Praze.

Chci se příhlásit

Chcete zjistit, co se dá vyčíst z půdy ve vašem okolí? Jak vznikala, k čemu se hodí a jak ji chránit? Jak zařadit do výuky pedologická měření GLOBE? A jak to všechno souvisí s aktuálními změnami klimatu? Přijďte na seminář! Seminář povede odbornice na pedologii a členka vědecké rady GLOBE, Ing. Monika Hradilová, Ph.D., zúčastní se i prof. Dr. Ing. Luboš Borůvka, vedoucí Katedry pedologie a ochrany půd ČZU.

 

KDY: v pátek, 8. října 2021, od 10:00 do 17:00 hod.

KDE: areál České zemědělské univerzity v Praze, Kamýcká 129, Praha – Suchdol

 

S jedním učitelem se mohou zúčastnit i dva žáci. Seminář je vhodný spíše pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ.

Pro učitele zapojené do programu GLOBE je workshop ZDARMAÚčastnický poplatek pro ostatní zájemce činí 1200 Kč (učitel + 1-2 žáci).

Seminář proběhne z velké části v terénu, je tedy třeba mít odpovídající oblečení a obuv. Doporučujeme přibalit i větší svačinu, v průběhu nebude prostor zajít na klasický oběd. Svačinu je možné doplnit na místě.

 

Pedologie baví! Podívejte se na video a dozvíte se, jak pedologii zařadit do výuky a co vyčetli z půdy žáci v rámci programu GLOBE.

 

Chci se příhlásit

Kapacita semináře je omezená. Hlaste se do 4. 10. 2021

 

 

Vloženo Od
Tags: Semináře


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!