Seminář Jak na komunikaci školy a obce ONLINE

Již 3.11. online. Přihlaste se hned.

Seminář Jak na komunikaci školy a obce ONLINE

 

Nemohli jste se zúčastnit semináře „Nastartujte komunikaci a spolupráci školy a obce“ v září v Brně? To jste ale o hodně přišli!


Máme pro vás řešení - druhý seminář bude online.
Není nutné nikam jezdit. Zkušení učitelé, spolupracující úředníci i expert na komunikaci - všichni vás přijdeme inspirovat přímo k vám domů.

 

KDY: 3.11.2020, 13:00-16:30

REGISTRACE  Kapacita semináře naplněna.

 

Odpolední seminář jsme připravili společně s Honzou Nekovářem, dlouholetým facilitátorem, lektorem komunikace a aktivním ochráncem životního prostředí. Budeme sdílet ve skupinách vaše zkušenosti a odhalíme v čem je zakopaný pes. Díky Honzovi si odnesete nástroje, jak dosáhnout lepší a efektivnější komunikace nejen při oslovování úřadů, ale přímo při spolupráci na realizaci změn ke zlepšování životního prostředí ve vaší obci.

 

Důležitá součást Brněnského semináře bylo sdílení zkušeností paní učitelky Jany Hanákové z Moravských Budějovic.
Tentokrát s námi bude online sdílet Lenka Pořízková – učitelka a koordinátorka EVVO z mělnického Gymnázia J. Palacha. I Lenka podporuje žáky, aby řešili, co je pálí. Proč to vlastně dělá a co to podle ní přináší žákům? To a mnohem více se dozvíte přímo na webináři. Inspiraci přinesou také úředníci a odborníci, se kterými Lenka spolupracuje. To byste se divili, i úředníci často přemýšlejí o tom, jak začít spolupracovat se školami.

V Brně jsme zabrousili i na téma rodičovských kaváren a participativních rozpočtů. Na co přijde řeč tentokrát? To nevíme, ale bude toho hodně a my se máme na co těšit.

Připojte se k nám!

 

Pro ochutnávku posíláme patero pro navázání spolupráce:

  1. Budovat s úředníky dobré vztahy dlouhodobě, ukázat jim školu, pozvat je na akci školy, ne jim hned říkat o problému.

  2. Najít na úřadě kohokoli příjemného, ten vás potom může představit úředníkovi, se kterým potřebujete jednat.

  3. Na jednání se vyplatí brát s sebou zástupce rodičů – jsou to voliči.

  4. Pokud se o vašich tématech těžko komunikuje s lidmi z odboru životního prostředí, zkuste úředníky z investic a regionálního rozvoje.

  5. Pomůže zmiňovat, že akce přinese medializaci obce.

Vloženo Od


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!