Uzdravme spolu planetu!

Termín soutěže o nejlepší studentské video ke Dni Země prodloužen do 14.5.

Uzdravme spolu planetu!

První oslava Dne Země se uskutečnila 22. dubna 1970, do ulic tehdy vyšlo na 20 miliónů Američanů a Američanek. Iniciativa pro tuto každoroční světovou událost vzešla v USA od dvou lidí – mírového aktivisty Johna McConnella a senátora Gaylorda Nelsona, a zůstává v historii pravděpodobně největší zaznamenanou manifestací na podporu ochrany životního prostředí a šetrného života. Tehdejší Československo se k oslavám Dne Země připojilo poprvé v roce 1990. Od té doby se do oslav a aktivit se v Česku zapojuje každý rok stále více občanů a komunit.

Přidejte se i vy! Pomozte uzdravit planetu, natočte video a  zúčastněte se soutěže! A můžete tím zároveň oslavit i 26. narozeniny programu GLOBE :-)

Jak se zapojit do soutěže?

Vytvořte video v délce do 1 minuty, které kreativním způsobem popíše anebo zobrazí tři aktivity, které můžeme uskutečnit každý den a které přispívají ke zlepšení životního prostředí a ozdravení planety Země.

Jak se přihlásit? 

Jednoduše - nejpozději do pátku 14. května vyplňte PŘIHLÁŠKU.

Video nahrajte na YouTube a do přihlášky uveďte webový odkaz na něj. Video nemusí být veřejně dostupné, link může být tzv. unlisted.

Kdo se může přihlásit? 

Jednotlivci, dvojice nebo trojice žáků a studentů ve věku 15-18 let. Všichni účastníci dostanou certifikát o účasti v soutěži podepsaný kulturním atašé Velvyslanectví USA a odznak.

Jak budeme videa hodnotit? 

Soutěžní příspěvky posoudí porota složená z amerických a českých pracovníků Velvyslanectví USA, pracovníků vzdělávacího centra TEREZA a českých studentů aktivních na sociálních sítích. Bude se posuzovat originalita nápadů prezentovaných ve videích, vizuální kreativita a schopnost zaujmout a motivovat především mladé publikum.

A ceny pro vítěze?

Porota vybere tři vítězná videa, jejich tvůrci dostanou od Velvyslanectví USA věcné ceny,TEREZA nabízí vítězným tvůrcům jednu z následujících odměn dle vlastního výběru:

- Virtuální setkání s vědci z NASA (v angličtině).

- Zapojení do programu GLOBE nebo Ekoškola na 1 rok zdarma (vhodné pro školní týmy).

- Až tři konzultace při tvorbě reportážního videa s environmentální tematikou od odborníků z programu Mladí reportéři pro životní prostředí a možnost účasti v národním kole soutěže tohoto programu.

Soutěžící na prvním místě navíc přivítá Velvyslanectví USA, kde pro něj/ní/ně bude připravený zážitek!

 

Gloubáci, pojďte do toho! Těšíme se na vaše videa!

Podrobnosti a přesné znění pravidel soutěže najdete na webu Velvyslanectví USA v České republice.

 

Vloženo Od