GLOBE Games

Čtyřdenní setkání učitelů a studentů představuje každoroční vyvrcholení programu GLOBE v ČR - je zdrojem inspirace, motivace a řady zážitků, i navazováním kontaktů. Žákovské týmy zde představují své GLOBE projekty a děje se toho mnohem víc!


GLOBE GAMES 2019

22. Mezinárodní setkání GLOBE učitelů, žáků a vědců (GLOBE Games) se uskuteční 30. 5. - 2. 6. 2019 tentokrát v Kadani v čele se zkušenou GLOBE mentorkou Hankou Kožíškovou! Nenechte si tuto skvělou akci s jedinečnou atmosférou ujít!

Jsme zatím ve fázi příprav a plánování. Sledujte novinky a nic nezmeškáte!


Těšte se;)


O GLOBE Games 2018 v humpoleckých Radničních listech:

Středem Humpolce se povalí zeměkoule

Nejen obří zeměkouli, ale také několik stovek žáků základních a středních škol z celé republiky potkáte na přelomu května a června v Humpolci. Vzdělávací centrum TEREZA zde ve spolupráci s Gymnáziem dr. A. Hrdličky pořádá čtyřdenní celorepublikové GLOBE Games – unikátní setkání žáků českých i zahraničních škol, zapojených do programu GLOBE spojeného s americkou NASA.

V projektu GLOBE žáci v doprovodu svých učitelů zkoumají přírodu, sledují vývoj počasí a podnebí, určují půdní vlastnosti i kvalitu vod nebo mapují stromy a rostliny v okolí své školy. Informace pak mladí badatelé nejen zpracovávají v různých projektech, ale nebojí se ani pouštět do řešení místních problémů s životním prostředím.

Právě GLOBE Games jsou pro žáky z celé republiky vyvrcholením jejich badatelského úsilí, které prezentují na žákovské konferenci. Ta se letos bude konat hned v pátek prvního června právě v Humpolci. Předcházet jí bude slavnostní zahájení a doprovázena pak bude řadou dalších aktivit v prvé řadě velké terénní hry, při které žáci řeší rozličné přírodovědné úkoly. Nabitý program bude vrcholit druhého června na hradě Orlík. Tady žáci představí své badatelské vychytávky a objevy.

Letošní GLOBE Games jsou ovšem výjimečné. Nejen, že přijede téměř 40 škol z celé České republiky, ale svůj příjezd hlásí i 12 zahraničních týmů například z Holandska, Ukrajiny či dokonce Izraele. „Svou účast nám potvrdili i přední čeští odborníci na meteorologii a výzkum vesmíru,“ doplňuje Kristýna Kaiser ze vzdělávacího centra TEREZA.

Proč to všechno? Protože máme v Česku skvělé učitele, kteří chodí s dětmi ven a nebojí se badatelsky orientovaného vyučování, při kterém děti samy přicházejí na to, jak věci fungují. „Humpolec je pro takové setkání skvělým místem, vždyť je to rodiště věhlasného badatele dr. Aleše Hrdličky. Jsme hrdí, že letos můžeme uspořádat GLOBE Games právě tady,“ uzavírá Kristýna Kaiser, koordinátorka letošních GLOBE Games.

za vzdělávací centrum TEREZA Michaela Černá

humpolecké Radniční listy - duben 2018 - strana 3Jak to na GLOBE Games vypadá? Podívejte se na video z loňských GLOBE Games v Moravských Budějovicích: 

 

Pro více informací nás kontaktujte na globe@terezanet.cz nebo tel. 734 252 503