Pozorujte jarní stromy

Pojďte s GLOBEM pozorovat, jak se stromy na jaře probouzejí a na podzim se chystají zimnímu odpočinku.


 

Stromy jsou krásné! S příchodem jara se začnou probouzet a z pupenů vyraší svěží zelené lístky. Pojďte se na tento malý zázrak podívat s námi.

Zvolte si strom pro svou třídu nebo nechte studenty, aby si vybrali stromy ve svém okolí.  Zapojte se do jarní kampaně a s pomocí krátkých aktivit, pravítka a telefonu pozorujte, jak se pupeny zvětšují a listy začínají růst. Navíc můžete prozkoumat, jak váš strom váže uhlík nebo vyzkoušet změřit, jeho výšku.

 

Jak se zapojit?

Sledujte jarní proměnu stromů a užijte si mezinárodní spolupráci

Sdílejte své výsledky se školami ze zahraničí a vědci z NASA v rámci evropské kampaně Spring Tree (European Phenology Campaign). V kampani budete mít možnost spolupracovat s partnerskou školou, účastnit se webinářů s odborníky a prozkoumat, jak se probouzení stromů v různých místech světa liší. Vše probíhá v angličtině. Bližší informace a registraci najdete zde. Registrujte se do 20. února.

 

Staňte se stromovými badateli

Prozkoumejte stromy ze všech stran s badatelskými aktivitami české jarní kampaně. Užijte si sledování jarní proměny stromů a prozkoumejte, jak souvisí s koloběhem uhlíku a co vše nám může prozradit o změně klimatu. Zjistěte, jak je váš strom vysoký a jak pomáhá udržet příjemné mikroklima ve svém okolí. Bližší informace o kampani zde najdete na konci února.