Záznamy webinářů

Videozáznamy našich online seminářů - přehledně na jednom místě. Nestihli jste některý? Pusťte si ho, až budete mít čas.


O půdě do hloubky

Chcete vést žáky k uvědomění, jak moc je pro nás půda důležitá, nejen jako zdroj obživy, ale i pro zmírnění dopadů klimatické změny? Monika Hradilová, odbornice na pedologii vás seznámí s praktickými tipy a jednoduchými aktivitami do výuky pro mladší i starší žáky.

Informační webinář k online kurzu UČÍME BADATELSKY - jaro 2022

Vše důležité o průběhu a obsahu 7týdenního akreditovaného online kurzu UČÍME BADATELSKY! V záznamu uvidíte i tým, který ho připravuje a bude kurzem provázet.

Webinář o půdě

Jak učit o půdě aby to žáky bavilo a co nejvíc věcí si mohli sami prakticky vyzkoušet? Webinář s tipy od Moniky Hradilové, odbornice na půdu a od učitelů kteří s žáky o půdě bádají.

Informační webinář k online kurzu UČÍME BADATELSKY - podzim 2021

Vše důležité o průběhu a obsahu 7týdenního online kurzu UČÍME BADATELSKY! V záznamu uvidíte i badatele, kteří Vás kurzem provedou. 

Hydrologie

Jak se zorientovat v aktualizovaném GLOBE manuálu, jak zadávat hydrologická data na globe.gov a jak získat tabulky a grafy z Vizualizace.

Vegetační pokryv

Co najdete v aktualizovaném GLOBE manuálu Vegetační pokryv, jak zadávat data na globe.gov a jak získat data dalších škol z Vizualizace.

 

Zahradní BOMBA

Zahrada nebo kousek volného prostoru je téměř u každé školy. Tohle místo jde skvěle využít k učení a bádání. Inspirujte se, jak učit o přírodě na školní zahradě a ještě ji vylepšit pro její čtyř- i vícenohé obyvatele.

 

Bádáme o lese a v lese

Jak objevovat les nebo jen pár stromů v okolí školy badatelskými metodami, jak do bádání zapojit kolegy učiele a žáky od družin až po středoškoláky - představují zkušení badatelé na společném semináři Lesa ve škole a GLOBE.