Co se děje v Tajném životě města?

Ač venku zuřila zima v plném proudu, školní týmy se nezalekly a nezůstaly v teple svých tříd. Přípravu jsme nepodcenili a na questy vyrazili i za hodně nevlídného počasí!

Co se děje v Tajném životě města?

V průběhu února a března probíhaly semináře na mnoha místech ČR, kde se vždy sešli pedagogové a zástupci školních týmů z regionu. Společně sdíleli práci na questech v okolí svých škol, které jsou výstupem letošního ročníku projektu. Prošli jsme si již vytvořené questy v místech konání seminářů - luštili jsme tajenku, hledali poklad a také se učili z chyb, na které jsme narazili.

Říkáte si, co je to ten quest? Quest, nebo-li hezky česky hledačka, je cesta, na které zažijete zábavu a také poučení o místě, které procházíte. Určitě jste jako malí hráli šipkovanou, nebo jste někdy zkusili geocaching. Na hledačku nepotřebujete GPS ani šipky, podle kterých se pohybujete v terénu, ale cestu máte popsanou pomocí veršů a pro lepší orientaci používáte plánek, který vás navede na místo, kde je ukrytý poklad. Abyste ho však našli, musíte po cestě plnit úkoly a vyluštit tajenku. Zkuste to i vy, není to nic složitého, hledačky jsou tu pro vás! Nezáleží na věku ani schopnostech, nepotřebujete speciální pomůcky, stačí si jen najít quest ve vašem okolí, vytisknout si instrukce, umět číst a všímat si svého okolí. Hledačky můžete najít zde: http://www.questing.cz/. Zdá se vám jich málo, nenalezli jste žádný quest poblíž vaší školy? Nezoufejte a do května vyčkejte, školní týmy zapojené v projektu vytvoří minimálně 50 nových questů na různých místech naší krásné země a zavedou vás na neobvyklá místa, nebo vám naopak notoricky známém prostředí ukáží v novém světle z jiného úhlu pohledu.

Držíme place všem tvůrcům hledaček a těšíme se na první questové vlaštovky, které s vámi rádi budeme sdílet.

Krásné jaro a hledačkám a hledačům zdar!

Týna Kaiser

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás