Děti GLOBU se představují

Fotografická výstava Děti GLOBU startuje vernisáží 30. března v Americkém centru v Praze.

Děti GLOBU se představují

Děti GLOBU jsou zvyklé si na věci přicházet samy - vlastním zkoumáním a pozorováním přírody. Badatelské zapálení často vyústí v celoživotní vášeň pro vědu a někdy rovnou ve skvělou vědeckou kariéru. 

Stojí v úvodním textu k fotografické výstavě Děti GLOBU, která bude k vidění od 30. března 2016 v Americkém centru v Praze

Není proto náhodou, že na vernisáži výstavy vystoupí hned několik absolventů programu GLOBE, kteří se pro vědeckou dráhu rozhodli nebo ji právě nastupují. Studentka Gymnázia dr. A. Hrdličky v Humpolci Šárka Bartáková letos po maturitě nastupuje na studium Genetiky. Student Gymnázia v Moravských Budějovicích Honza Cech si zase vybral Geografickou kartografii a geoinformatiku. Co je k tomuto rozhodnutí vedlo? A jak vzpomínají na program GLOBE na své škole? - Nejen to se dozvíte na vernísáži výstavy 30. března v 16:30 hodin. 

Šárku s Honzou doplní dva mladí vědci, kteří v současnosti reprezentují Vědeckou radu GLOBE, nezávislou instituci, která garantuje vědeckou způsobilost programu GLOBE v ČR - Zuzana Lhotáková z Katedry experimentální fyziologie rostlin PřF UK a Josef Brůna z Botanického ústavu AV. Jaký je jejich vztah k programu GLOBE? Jak je ovlivnil a jak oni ovlivňují jej? I to se dozvíte na vernisáži. 

GLOBE a věda zkrátka patří k sobě. Už 20 let!

Vernisáž výstavy Děti GLOBU začíná ve středu 30. března 2016 od 16:30 hodin v Americkém centru v Praze, Tržiště 13, Malá Strana. 

Výstavu pořádá vzdělávací centrum TEREZA ve spolupráci s Americkým velvyslanectvím v Praze. Výstava v Americkém centru potrvá do 31. května 2016. Na vernisáž i výstavu vás srdečně zveme!

Jan Blažek

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás