Distanční lesní stezka v Dubňanech

Distanční výuka skončila. Ale přinesla mnohé nápady využitelné i dál - jak učit venku, propojit učení a čas strávený s rodinou a objevovat zajímavosti v okolí. Jeden takový příklad nám poslaly paní učitelky z Dubňan.

Distanční lesní stezka v Dubňanech

 

V době distanční výuky před Velikonocemi jsme se už všichni těšili, až se zase budeme moci vrátit do školních lavic. Protože byl čas strávený domácí přípravou už příliš dlouhý, nastala ta správná doba na zpestření příchodu jara. A jak lépe oslavit nastávající jaro než v přírodě.

            Pro žáky prvního stupně jsme připravili Lesní stezku vedoucí přes les v okolí naší školy. Děti si mohly s rodiči užít příjemně strávený společný čas, zahrát si známé hry vytvořené z přírodních materiálů (dřevěné pexeso, kamínkové domino, příklady a piškvorky), rozluštit slovní hádanky a rébusy s přírodní tematikou (zašifrovaná slova, skládání slov z obrázku a písmen, pomocí QR kódu poznat hlas zvířete). Všichni, kteří se na stezku vydali, měli také možnost prozkoumat přírodu kolem prostřednictvím badatelských metod.

            Na konci stezky si ještě děti užily oblíbené stavění domečků pro skřítky a vytváření vzkazů z přírodnin pro další účastníky. Máme velké štěstí, že je naše škola obklopena lesem, kde je takové množství možností, jak se vzdělávat i mimo lavice. Tuhle výhodu je potřeba nenechat jen tak nevyužitou.

            "Těšíme se na další smysluplné akce, při nichž se děti nejenom zabaví, ale kdy budou moci i využít své získané vědomosti a užijí si radost z pohybu na čerstvém vzduchu."

Veronika Dostálová a Marta Chludilová, ZŠ Dubňany

Vloženo Od