GLOBE mentoři žijí!

Mentorští GLOBE učitelé dokážou úžasné věci. Využijte jejich služeb!

GLOBE mentoři žijí!

 

Tvoří badatelské lekce, konzultují, školí nové koordinátory, lektorují semináře, reprezentují ČR na zahraničních konferencích, jsou lídry evropských projektů CIVIS či Mistři koleginální podpory... To vše a mnohem více v programu GLOBE realizují učitelé, kteří jsou známí pod názvem - MENTOŘI.

K původním jedenácti mentorům letos přibyli další čtyři. Marián Diviš z Karviné vystupuje v roli mentora již nějakou dobu - v loňském roce pomáhal zaškolovat nové učitele z Moravskoslezského kraje nebo lektoroval badatelský seminář pro skupinu zahraničních učitelů. Jan Mazůrek s Markétou Vokurkovou z pražských Kunratic si vytyčili za cíl vytvořit centrum mentorské podpory pro Prahu a blízké okolí: "Chceme, aby se učitelé, kteří se zajímají o badatelství, měli v začátcích na koho obrátit a s kým konzultovat praktické kroky. Třeba se nám podaří vyvtořit v Praze silnou Gloubáckou komunitu, jako tomu bylo dříve," shrnuje svou mentorskou vizi učitel zeměpisu a biologie Jan Mazůrek. Na každoročním setkání GLOBE mentorů, které proběhlo v TEREZE ve dnech 8.-9. října, jsme mezi mentory uvítali také Andreu Tláskalovou ze Zbirohu, která kromě GLOBE vede na škole také program Ekoškola či kroužek mladých debrujárů a letos se umístila druhá v nultém ročíku soutěže Global Czech Teacher Prize - více o soutěži čtěte zde. 

 

GLOBE mentor = GLOBE učitel nebo ředitel, který absolvoval intenzivní mentorské školení TEREZY a nyní pomáhá ostatním učitelům, kteří s badatelstím začínají nebo chtějí své postupy konzultovat s někým zkušeným. 

Děkujeme všem GLOBE mentorům za jejich dosavadní aktivitu, a za to, že se rozhodli věnovat své úžasné dovednosti a zkušenosti do služeb GLOBE!  


Potřebujete pomoc s badatelstvím v programu GLOBE?

- Obraťte se na nejbližšího mentora! Více informací na webu - http://globe-czech.cz/cz/mentori-programu-globe 

Nebo nám napište na globe@terezanet.cz a my Vám mentora doporučíme. 

 

 

 

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás