Jára se nám vybarvil....

Fotíš, fotím, fotíme! Fenologií se bavíme a questy vymýšlíme.

Jára se nám vybarvil....

Říkáte si, že už jste o mně dlouho neslyšeli? Je to tak, v září jsem si dal odpočinek se psaním a věnoval jsem se rozjezdu nového školního roku. Využil jsem počátečního pozitivního naladění kolegů i žáků. Ekoškolímu týmu jsme představili naše GLOBE měření a bádání, které mělo velký úspěch, dokonce děti napadl i společný projekt. Proč by měli ostatní zůstat ochuzeni?! Rozhodli jsme se tedy na škole uspořádat Mini GLOBE Games a představit naši práci zábavnou formou celé škole. Akce se velmi vydařila a již teď se těšíme a přemýšlíme, jak uspořádat další ročník!

Letošním tématem roku je fenologie, která se nám krásně prolíná s projektem Tajný život města. Celý podzim trávíme vyučovací hodiny s dětmi venku, pozorujeme proměny stromů, migraci pátků, zkoumáme barevné listí, žasneme, bádáme a kocháme se. Naše družinářky se také aktivně zapojily a díky tipům na webu teď s dětmi chodí ven s lehkostí a úsměvem, protože tam našli inspiraci a spoustů nápadů, jak efektivně a zábavně s dětmi trávit čas. Naše škola teď září barvami a voní podzimem právě díky nim! Ale zpět k našim aktivitám moje parta fotí a fotí... Jedna skupinka pobíhá s tablety a fotí rostlinky do aplikace Pl@ntNet, druhá s mobily každý den pravidelně navštěvuje svůj strom a monitoruje ho pomocí aplikace GrowApp a ti s romantickou duší s dalekohledem pozorují migrující ptactvo, nebo se s zrcadlovkou snaží zachytit naši práci v podzimní paletě barev. 

Vyzkoušejte to také a vyběhněte s dětmi ven, je to krásné vidět motivované děti se svou oblíbenou elektronikou, jak obejvují i jinou zábavu než mobilní hry :-)

A co já? Já mám v těchto chvílích totálního nasázení mých svěřenců čas přemýšlet, jak pojmu nový úkol z Tajného života města a to je tvorba questů. Příští týden vyrážím na seminář, kde se po roce setkám se svými kolegy z projektu a moc se těším. Questy jsou pro mě jedna velká neznámá, ale psali, že to není žádná věda, tak jsem zvědav? 

Loučím se a příště se s vámi rád podělím o zážitky ze semináře.

* Váš Jára *

Vloženo Od
Tags: Fenologie Aktivity