Izraelský Hollywood!

Reportáž z GLOBE meetingu v nejjižnější zemi regionu.

Izraelský Hollywood!

 

V městečku Zikhron Ya'akov na severu Izraele bylo ve dnech 6. - 10. listopadu 2017 nezvykle rušno. Konalo se zde setkání koordinátorů programu GLOBE z regionu Evropa a Eurasie. Jedním ze spolupořadatelů každoročního setkání je TEREZA. Právě zde totiž sídlí kancelář, která koordinuje tento region a spolu s ním 41 zemí již od roku 2012. 

Součástí setkání byl i třídenní workshop pro učitele a koordinátory, kterého se zúčastnili naši kolegové ze ZŠ Kunratice učitelé Honza Mazůrek a Petra Jelínková

"GLOBE se v Izraeli dělá hlavně srdcem. V kulturně a nábožensky rozdělené zemi nabývá program založený na vědecké spolupráci a sdílení zcela nové společenské dimenze. GLOBE zde staví mosty. Lidé jsou zde také daleko více spontánní. Vše, dokonce i GLOBE měření, musí být doprovázeno zpěvem a tancem a mnoha společnými fotografiemi... Jak místní s oblibou říkají, vše musí být "Hollywood"! shrnuje své dojmy učitel Honza z pražských Kunratic, který na setkání prezentoval svou práci se žáky. 

V Izraeli jsme také navštívili dvě školy a seznámili se s učiteli z celé země. Máte-li zájem o spolupráci se zahraniční GLOBE školou z netradiční země, obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme zprostředkovat kontakt. 

Více fotografií z GLOBE Europe Regional Meetingu 2017 najdete v galerii

 

Děti ze základní školy Kfar Yona Elementary School nám předvedli své meteorologické mistrovství přímo v terénu. 

Vloženo Od
Tags: Mezinárodně