Máme nové GLOBE hvězdy pro rok 2018

Dne 29.1. 2018 jsme v Americkém centru ocenili 3 GLOBE školy titulem Czech GLOBE Star 2018, za jejich významné počiny v uplynulém roce.

Máme nové GLOBE hvězdy pro rok 2018

Letošní ročník GLOBE STAR se uskutečnil v Americkém centru v Praze a nesl se v duchu Mini GLOBE Games. 

Ocenění v podobě certifikátů, medailí a darů od společností Plastia, Koh-i-noor a Think Creative předávali členové Vědecké rady GLOBE z řad zaměstnanců Českého hydrometeorologického ústavu Ing. Lenka Hájková, Ph.D. z oddělení biometeorologických aplikací a Ing. Karel Lípa z odboru letecké meteorologie.

Které školy si letos převzaly ocenění? 

ZŠ Bystřice nad Pernštejnem, Nádražní
Za pořádání již 5. ročníku Mini GLOBE Games s názvem Bystrý, Bystřejší a Nejbystřejší, do kterého zapojují nejen žáky domovské školy, ale také okolních škol ve městě. A co na to žáci okolních škol? „ Mám pocit, že jsem zase o něco moudřejší. Byl to krásný den v přírodě, mohla jsem si vyzkoušet mnoho nových věcí a objevily se zde předměty ze školy.“ "Zjistili jsme spoustu nových věcí, bohužel i zažili první pomoc, která nebyla v plánu. I přes velkou zimu jsme si to moc užili.“

Ocenění však získali také za příkladné propojení programu GLOBE a Ekoškola, kde se jim podařilo společně vysázet mladé stromky a vyčistit studánku, o které se pravidelně starají. A co nám žáci ZŠ Bystřice nad Pernštejnem v Americkém centru předvedli? Divadelní scénku, při níž využili své badatelské dovednosti v měření výšky stromu klinometrem. Říkáte si, kde se tak v budově Amerického centra vzal strom? Podívejte se do fotogalerie, kde uvidíte nevídané!

ZŠ a MŠ Svitavy, Sokolovská 
Za tradiční Mini GLOBE Games pořádané na Den Země, kam pravidelně zvou nejen okolní školy a školky, ale také širokou veřejnost. Každoročně se těchto her účastní na 420 dětí a dospělých. Ti si zde mohou projít 30 stanovišť, kde se dozví mnohé z pogramu GLOBE, např. o měření a vyhodnocování dat, o ochraně přírody, nebo o recyklaci odpadů.

Ocenění jsme udělili také za soustavné propojování programu GLOBE a Ekoškola. " A aby toho nebylo málo, podařilo se nám v loňském školním roce při oslavách Dne Země otevřít Semínkovnu v parku Jana Palacha," dodala učitelka ZŠ a MŠ Svitavy Jitka Macenauerová.

Gymnázium Kadaň, 5. května 
Učitelky a studentky z gymnázia Kadaň si převzaly ocenění za již 10. jubilejní Mini GLOBE Games, které se staly velmi populární v nejen v Kadani, ale i v širokého okolí. "Z původně okresní soutěže je nyní krajská. Soutěží již prošlo téměř 900 žáků ZŠ a víceletých gymnázií a na organizaci se podílelo téměř 400 žáků Gymnázia Kadaň. Od roku 2013 jsou Mini GLOBE Games také součástí aktivit Světové školy u nás," shrnuje učitelka a dlouholetá koordinátorka programu GLOBE na škole Hanka Kožíšková.
 

Všem třem oceněným školám blahopřejeme a přejeme spoustu dalších úspěšných Mini GLOBE Games a nadšených studentů!

Děkujeme také sponzorům za hodnotné dary a všem zúčastněným za krásnou atmosféru, kterou jste nám pomohli vytvořit.

 


 

GLOBE Star 2018

Fotoreportáž z udílení cen Czech GLOBE Star 2018 v Americkém centru v Praze

Vloženo Od
Tags: Příběhy