Nastartujte spolupráci mezi školou a obcí

Zveme vás na seminář, který se koná již 10. září v Brně.

Nastartujte spolupráci mezi školou a obcí

 

Také už jste při bádání s žáky objevili situaci, kterou by bylo vhodné řešit se zástupci úřadů z obce či kraje?
Slyšeli jsme od Vás spousty příkladů, např. když sázíte stromy okolo cest, ale i v obcích či i na školních zahradách. Nebo když jste naměřili neobvyklé hodnoty v potoce a museli upozornit na prasklé potrubí. Také se vám podařilo vyměnit neekologické čistící prostředky za šetrné k přírodě nejen ve škole, ale i na celém provozu obecního úřadu. Vzpomněli bychom si na desítky případů. Viditelnost na silnici, umístění přechodu… A jak to dopadlo? Jak kdy. Jenže, co když to není náhoda? Co když sebe i žáky můžeme na jednání s úředníky připravit?

Seznámíte se s učiteli, kteří spolu se svými žáky s úřady již komunikují.
Představí vám podrobně své příběhy. Společně se poučíte z příkladů dobré i špatné praxe, zjistíte, co dělat a jaké chyby neopakovat. Sdílet své zkušenosti a doporučení přijdou i úředníci. Experti na komunikaci vás zase naučí efektivní metody a postupy pro úspěšnou komunikaci. Každý účastník navíc dostane příručku Pět kroků – metodika pro badatele, kteří chtějí měnit svět, kterou jsme vydali ve spolupráci s učiteli.

Seminář proběhne 10.9. v Brně a 3.11. v Mělníku, vždy od 13:00 do 16:30. Pro GLOBE školy je seminář zdarma, pro ostatní za 500 Kč.

Brno 10.9.2020 Mělník 3.11.2020
REGISTRACE REGISTRACE

 

  • V Brně seminář pořádáme s úžasnou školou, která se vzdělávacím centrem TEREZA spolupracuje už od roku 2004. Z Moravských Budějovic za námi přijede Jana Hanáková, která na 2. stupni ZŠ učí přes třicet let. Zároveň své žáky učí myslet globálně a jednat lokálně - šetří energii, čistí řeky od odpadků, v okolí Moravských Budějovic nasázeli už stovky stromů.
  • V Mělníků si na nás počká Lenka Pořízková – učitelka a koordinátorka EVVO z místního Gymnázia J. Palacha. Lenka podporuje žáky, aby řešili, co je pálí. Dvanáctiletý Vojta tak třeba minulý rok díky své přednášce v kulturním centru a podpoře pana starosty zajistil nákup ochranných samolepek proti nárazům ptáků do oken školy.

Podpoříme vás, aby i vaše projekty byly přínosné nejen pro žáky, ale ideálně pro celou obec. Propojíte předměty, učivo proberete aktivizujícími metodami a u žáků posílíte nejen samostatnost a kuráž, ale i vztah k přírodě a obci.

Díky semináři to zvládnete se svými žáky i Vy!

Tým GLOBE

Vloženo Od
Tags: Semináře