Pojďte bádat do lesa!

Máte u školy les nebo alespoň pár stromů a chystáte se s žáky bádat? Pojďte s námi zjistit, jak na to. Na živo vás tam zatím vzít nemůžeme, ale předáme inspiraci alespoň online. I v "distančce" můžete žáky vyhnat ven :-)

Pojďte bádat do lesa!

Sedm statečných GLOBE učitelů s vámi bude sdílet své zkušenosti a tipy jak na výuku v lese. Poradí vám, jak bádat nejen o bylinách a stromech ale i o zvířatech a diverzitě lesa obecně. A pokud ještě nasněží, jak k tomu právě sníh jde skvěle využít. Zjistíte, co je to jarní aspekt, jak zkoumat rašení pupenů na jaře i jak podle dutiny poznat, kdo strom obývá. Dozvíte se, jak moc jsou zajímaví půdní bezobratlí, a že v lese se dá bádat nejen o zvířatech, rostlinách a půdě, ale i o vztazích v ekosystému a mnohém dalším.

Pojďte se s námi potkat. Bude to fajn sdílení, i když zatím stále pouze na placato.

Seminář proběhne online 9. března 2021, 15 - 17 hodin, odkaz na Zoom vám přijde po přihlášení.

FORMULÁŘ PRO PŘIHLÁŠENÍ

Vaši žáci se díky bádání naučí nejen přírodovědné znalosti a souvislosti, ale budou i lépe klást otázky, formulovat hypotézy a plánovat své výzkumy. Bádání rozvíjí samostatnost i spolupráci a navíc žáky baví, protože mají radost, že poznatkům přišli na kloub sami.

Nechte se inspirovat na webináři!

 

Vloženo Od