Pozdrav od ředitele GLOBE office

Dopis ředitele GLOBE office ke Dni Země:-) Čtěte jeho pozdrav k dvacátému výročí GLOBE!

Pozdrav od ředitele GLOBE office

Milí přátelé Programu GLOBE,

zbývá už jen pár dní do mezinárodního Dne Země. 22. dubna 2015 oficiálně začíná rok, v němž slavíme 20leté výročí Programu GLOBE. Dvě desetiletí poctivé práce z nás udělaly světového lídra ve vzdělávání v oblasti přírodních věd. I proto Vás nyní zvu, abyste je oslavili společně se mnou.

Můžete tak učinit v týdnu od 20. do 24. dubna nazvaném GLOBE Data Entry Challenge, v němž soutěžíme o nejaktivnějšího odesílatele naměřených dat. Můžete jít ven a provést nová měření nebo můžete prostě jen zadat údaje z protokolů, které jste ještě neměli šanci odeslat. Žádná data nejsou příliš stará na to, aby pro nás nebo pro Vás nebyla užitečná!

K dvacátému výročí programu má GLOBE také pár novinek. Jedna z nich jistě potěší především studenty, kteří používají GLOBE protokoly. Chodí do terénu, zaznamenávají svá měření ručně do pracovních listů a pak se vrací do školních tříd a výsledky svých měření zapisují do webové databáze znovu. Nová aplikace pro zadávání dat (Data Entry App) bude dostupná pro systémy iOS i Android. Všem uživatelům na světě umožní zadávat data přímo v terénu a do GLOBE databáze je stačí odeslat po připojení k Internetu. Sám se nemůžu dočkat, až to vyzkouším!

K narozeninám také GLOBE dostane nové webové stránky. Hezčí, přehlednější a uživatelsky přístupnější web bude fungovat stejně dobře na počítači jako i v mobilu či tabletu. Na domovské stránce bude navíc interaktivní 3D zeměkoule a panel aktivit odehrávajících se na stránkách, Facebooku či Twitteru budete moci sledovat v reálném čase. Učitelé jistě ocení vylepšenou sekci Průvodce pro GLOBE učitele (GLOBE Teacher's Guide).

Jak je vidět, být v Programu GLOBE je teď přímo vzrušující. Pokud chcete být součástí toho dění nebo sami pořádáte oslavu našeho výročí, navštivte webové stránky Dne Země Programu GLOBE (GLOBE Earth Day 2015 webpage) a podělte se o svůj program na communications@globe.gov. My zde Vaše aktivity zveřejníme.

Děkuji a přeji Vám krásné jaro.

S pozdravem

Dr. Tony Murphy
Director, GLOBE Implementation Office
tmurphy@ucar.edu

Vloženo Od
Tags: Mezinárodně