Poznávají přírodu - nudit se nemají čas!

Jak poznávají přírodu žáci ze ZŠ v Třebíči? Podívejte se sami: uspořádali o tom prezentaci pro veřejnost v místní knihovně.

Poznávají přírodu - nudit se nemají čas!

Jaká voda teče v řece Jihlavě? A jaká v okolních potocích? Jak se mění teplota a vlhkost v budově školy? Ptali se žáci ze Základní školy Třebíč, ul. Kpt Jaroše. Sál třebíčské knihovny přitom praskal ve švech: na šest desítek lidí z řad učitelů, rodičů i zástupců města dorazilo na prezentaci mezinárodního programu GLOBE. Základní škola Třebíč totiž letos slaví deset let jeho fungování. Na sklonku února tak mohla veřejnost spatřit projekty, na kterých škola během těchto let pracovala. 

Bádání o přírodě lidem přiblížili žáci a žákyně na příkladu témat, kterými se v GLOBu zabývají: meteorologie, hydrologie, fenologie, pedologie a vegetačního pokryvu. Základní škola v minulém roce taky hostila GLOBE Games, největší setkání GLOBE škol v ČR a unikátní každoroční vyvrcholení aktivit k poznávání a ochraně přírody. Škola také pořádá vlastní Mini Globe games pro mladší školáky a předškoláky. K příležitosti výročí třebíčští učitelé spolu s žáky vydali brožuru zachycující deset let práce pro přírodu v okolí školy. Během těch let zkoumali řeku Jihlavu a okolní potoky, věnovali se výzkumu aerosolů, zkoumali intenzitu slunečního záření a bádali nad pranostikami. Na představení programu pro veřejnost se podílelo téměř čtyřicet žáků a žákyň. Kromě vystoupení gloubáků si hosté mohli prohlédnout vystavené projekty, pomůcky, měřidla a modely.

GLOBE v Třebíči zkrátka jede! :-)

Vloženo Od
Tags: Příběhy