Questing - cesta za poznáním

Objevte kouzlo hledaček, které vás neotřelým způsobem provedou přírodou i městem.

Questing - cesta za poznáním

Projekt Tajný život města je již u konce, ale v propadlišti dějin zajisté neskončí. Zapojené školy za sebou zanechaly velký kus práce. Světlo světa spatřilo více než 50 nových questů na různých místech naší krásné země, které vás zavedou na neobvyklá místa, nebo vám naopak notoricky známé prostředí ukáží v novém světle a z jiného úhlu pohledu.

Co je to quest?
Quest, nebo-li hezky česky hledačka, je cesta, na které zažijete zábavu a také poučení o místě, kterým procházíte. Určitě jste jako malí hráli šipkovanou, nebo jste někdy zkusili geocaching. Na hledačku nepotřebujete GPS ani šipky, podle kterých se pohybujete v terénu, ale cestu máte popsanou pomocí veršů a pro lepší orientaci používáte plánek, který vás navede na místo, kde je ukrytý poklad. Abyste ho však našli, musíte po cestě plnit úkoly a vyluštit tajenku.

Zkuste to i vy, není to nic složitého!
Nezáleží na věku ani schopnostech, nepotřebujete speciální pomůcky, stačí si jen najít quest ve vašem okolí, vytisknout si instrukce, umět číst a všímat si svého okolí.

Hledačky vzniklé v projektu najdete na webu https://jdeteven.cz/cz/questy.

Další questy můžete najít také na stránkách www.questing.cz Zde také naleznete praktickou kuchařku, jak se hledačky "s lidmi - pro lidi" tvoří a můžete se do toho pustit také. Questy vám mohou zpříjemnit nedělení vycházku s rodinou, nebo poslouží jako skvělá učební pomůcka pro místně zakotvené učení. Bonusem je, že je pro vás vytvořily děti.

Neváhejte a vyrazte do měst a přírody za poznáním! Budeme rádi, když s námi budete sdílet vaše zážitky a dáte nám doporučení na případná zlepšení.

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás Příběhy Aktivity