Téma roku odstartovalo

Zahradní BOMBA explodovala počátkem září ve Stanici přírodovědců v Praze.

Téma roku odstartovalo

11. a 12. září 2018 proběhly dva semináře s odborníkem na přírodní zahrady Ing. Michalem Plundrou a byla to opravdu BOMBA! Užili jsme si krásné babí léto v oáze klidu uprostřed rušné Prahy, bádali jsme, odhalovali souvislosti přírodních řetězců a učili se principům přírodní zahrady.

Co už umíme?

Nejprve jsme zjišťovali, v jaké kondici naše zahrada je. Zajímalo nás, jak v zahradě udržet vodu, kde je stín a který převládá typ půdy, a samozřejmě co na zahradě roste a žije. Po důkladné analýze jsme plánovali změny k lepšímu - pro lidi, rostliny i zvířata. Naučili jsme se, jak postupovat, abychom krok za krokem badatelským postupem zlepšili kteroukoli školní zahradu, nebo jiný pozemek.


Že jste u toho nebyli? Nezoufejte!

V newsletteru Vám každý měsíc budeme posílat návrhy, jak vaši zahradu či okolí školy důkladně prozkoumat a postupem času i vylepšit. Školy, které budou s našimi návrhy aktivně pracovat a každý měsíc nám pošlou výstupy ze svého bádání, dostanou možnost své dotazy konzultovat přímo s odborníkem Michalem. Ale to není vše! Aktivním školám, které opravdu chtějí měnit svou zahradu, Michal nabídne osobní konzultace přímo u Vás na školní zahradě (od ledna do března): společně s žáky probere, co o zahradě vybádali, jaké zlepšováky vymysleli, poradí, co je reálné a poskytne vlastní doporučení
 

Tak neváhejte – začínáme!

V záložce Téma roku, naleznete měsíční tipy a úkoly, jak pracovat se žáky a společně si vylepšovat školní zahradu.
Září už je v plném proudu, tak si přečtěte úkoly a zvesela se pusťte do práce.

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás Příběhy Téma roku