Do Afriky daleko, k jezeru blízko!

Mezinárodní výzva je tady a GLOBE expedice se vydávají do světa sbírat hydrologická data!

Do Afriky daleko, k jezeru blízko!

 

Doneslo se nám, že jeden GLOBE tým se vydává až do Afriky k jezeru Victoria a další navštíví jezero Pokhara v dalekém Nepálu.  Do Afriky ani do Nepálu sice mnozí z nás nemohou, ale i tak se můžeme připojit a být součástí aktivity mezinárodní GLOBE komunity.

Jak na to? Pojďme změřit naše hodnoty přímo u nás v Česku!

Virtuální spojení s ostatními týmy z jiných států probíhá ve dnech 2.-8. října 2018, kdy můžeme měřit data všichni společně a v reálném čase!

Studenti a učitelé zapojení do GLOBE navštíví jezera ve svém okolí a provedou výzkum přímo tam! Máte v okolí jezero i vy? Sesbírejte hydrologická data a porovnejte je s ostatními gloubáky ze všech koutů světa!

 

Co můžete měřit:

  • Teplota vody
  • Průhlednost vody
  • pH
  • Rozpuštěný kyslík ve vodě
  • Pozorování oblaků
  • Pozorování výskytu larev komárů

 

Měření můžete provést všechna či si vybrat jen některá z nich. Sesbíraná data následně vložte na webové stránky GLOBE, kde je můžete porovnávat s ostatními GLOBE týmy z jiných zemí. A co víc, sesbíraná data múžete dále použít pro váš projekt na chystané GLOBE International Virtual Science Symposium 2019!

Informace pro GLOBE učitele v angličtině najdete na mezinárodním webu GLOBE ve článku GLOBE Teachers: Join the "Local Lake Challenge" 02-08 October​ - ZDE!

 

Chcete se výzvy zúčastnit i vy se svým týmem? Pak neváhejte a obraťte se na náš GLOBE tým pro bližší informace!

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás Mezinárodně Aktivity