Víte, kde si Jára dobíjí baterky?

Aneb bádání a setkávání v Moravských Budějovicích.

Víte, kde si Jára dobíjí baterky?

Zdravím vás kolegové, jsem zase zpět a plný sil...

Možná si říkáte, kde jsou ty ukryté lázně, kde může učitel před koncem školního roku načerpat energii?? Zasvěcení už jistě tuší, kde se každý rok schází badatelské GLOUBÍ týmy se svými učiteli - no přece na GLOBE Games! Letošní 20. ročník se konal v Moravských Budějovicích na ZŠ T.G. Masaryka a byl opravdu vydařený. Sjelo se přes 30 týmů ze všech koutů České republiky, také ze Slovenska a daleké Belgie. Po dlouhé cestě nás čekalo příjemné přivítání, doprovodné programy a večer velkolepé zahájení, kterým provázeli vtipní badatelsky naladění a sladění moderátoři Radka a Honza a svou návštěvou nás poctila i Chargé d'Affairs Velvyslanectví USA paní Kelly Adams-Smith. Na závěr večera nás čekalo divadelní představení, které bylo dle slov mých studentů "prostě boží" a uvedlo nás do tématu letošních her - hledání Klíče od domova. Druhý den nás čekaly studentské konference, které jsou vyvrcholením našeho celoročního bádání a výzkumu. Letošní úroveň prezentací mne opravdu překvapila a obzvlášť mne dostali malí prvostupňoví badatelé. Klobouk dolů, mám takový pocit, že nám rostou profesionální vědci! Po obědě jsme se dokouleli na náměstí, kde jsme si užili příjemnou hudbu a taneční vystoupení, vyzkoušeli si někdy až adrenalinové aktivity na stáncích škol a společnými silami slepili balón :-).

V sobotu jsme si vyrazili vlakem, který již nejezdí, do stanice, která již neexistuje a děti jsme přenechali Terezákům na terénní hře, shledali jsme se až na hájovně kdesi v lesích a s kytarou u ohně to vše pěkně zakončili. Díky za setkání se svými kolegy! Probrali jsme všemožná úskalí a radosti naší profese, Terezáci si na nás připravili spoustu nových podnětů a nápadů, jak bádat, už se těším až všechny ty novinky a "appky" z GLOBE s dětmi prozkoumáme.

Zdá se, že jsme našli Klíč od domova, vybádali, co se dalo a nezbývá než se rozloučit. Nás teď čeká uspořádat informační kampaň k Tajnému životu města a až si vydechneme, tak začneme plánovat nový výzkum na příští GLOBE Games. Tak zdarec přátelé a zase za rok na viděnou, tentokráte v rodišti antropologa Dr. A. Hrdličky, které si zalíbil i známý, neznámý jistý pan Hliník, který se sem přestěhoval :-) 

Těším se na shledanou.

Váš Jára

Vloženo Od
Tags: GLOBE games Příběhy