Evropská regionální kancelář programu GLOBE

Jsem z Německa, Izraele, Chorvatska nebo jiného státu Evropy a dělám program GLOBE? Jsem hlavní koordinátor pro svou zemi? Tak v tom případě jsem v kontaktu s TEREZOU, která je zároveň Evropskou regionální kanceláří programu GLOBE (RCGEE).


Do programu GLOBE je zapojeno více než 115 zemí z celého světa. GLOBE Europe and Eurasia je jedním ze šesti světových regionů programu GLOBE. Patří do něj 40 zemí z celé Evropy a Eurasie. Máme tu čest, že vedením Evropské GLOBE regionální kanceláře jsme pověřeni my v TEREZE. 

Rozvíjíme spolupráci napříč regionem, od Islandu přes Kyrgyzstán až po Izrael - ať už na úrovni národních koordinátorů programu GLOBE, nebo na úrovni učitelů, žáků a škol v různých zemích.

Evropská regionální kancelář programu GLOBE:

Dana Votápková

Byla jsem u toho, když Česká republika před 21 lety vstupovala do mezinárodního programu GLOBE, který ve mně vzbudil nadšení pro pozorování, objevování a zkoumání přírody, ukázal mi jiné vnímání světa, které stále přetrvává. Jako národní koordinátorku programu mě bavilo motivovat učitele a studenty pro vše, co tento neobyčejný program nabízí.
Těší mě vidět bývalé studenty „Gloubáky“, nyní již v roli vědeckých odborníků, učitelů, právníků, překladatelů či novinářů s kouskem GLOBE stále v srdci. Těší mě pracovat s učiteli, kteří se svými studenty bádají. Jsem ráda, že mohu spolupracovat s národními koordinátory programu v evropských zemích, a snažím se předávat poselství dále.

Bára Semeráková

Zkoumala jsem přírodu s GLOBem už jako studentka gymnázia. To bylo před 15 lety. Nyní pomáhám učitelům, studentům a národním koordinátorům programu GLOBE v celé Evropě s tím, aby si všímali, jak se životní prostředí okolo nás mění. A aby nadchli další děti k pozorování potoka, lesa či půdy, které mají za školou. To mi dává smysl.

  • komunikuje s národními koordinátory programu GLOBE v zemích Evropy a Eurasie 
  • pomáhá propojovat GLOBE školy z celé Evropy
  • asistuje při organizaci mezinárodních konferencí (GLOBE Annual Meeting)
  • vyhlašuje evropské kampaně a soutěže (Picture Contest) 
  • podporuje zapojení vědců do programu GLOBE
  • podílí se na rozvoji programu GLOBE v mezinárodním měřítku

GLOBE na FACEBOOKU

Mezinárodní dění aktuálně.


GLOBE.GOV

Mezinárodní stránky programu GLOBE.gov


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!