Čeští žáci málo bádají. Program GLOBE to napravuje

Průzkum ukázal, že čeští žáci sice mají dobré znalosti přírodních věd, ale jsou o nich málo schopni uvažovat a pracovat s nimi. Píše o tom Aktuálně.cz.

Čeští žáci málo bádají. Program GLOBE to napravuje

 

Na zpravodajském serveru Aktuálně.cz si můžete přečíst článek o tom, že čeští žáci nemají šanci si přírodní vědy zamilovat. Znalosti sice mají, ale nebádají a nedělají pokusy.

"Pokud se ve třídách dělají pokusy, tak zpravidla "podle návodu", žáci pouze následují daný postup. Učí se přesnému měření, vážení či pipetování, ale nikdy si nevyzkouší nějaký pokus, o kterém dopředu nevědí, jak dopadne," uvádějí autoři článku. "Ke zlepšení výsledků českých žáků by výrazně přispělo zařazování vedle znalostně zaměřených přednášek také kurzů zaměřených na didaktiku praktických činností a experimentů v přírodovědě do nabídek dalšího vzdělávání učitelů a jejich posílení v přípravě budoucích učitelů na vysokých školách," radí zpracovatelé výsledků testování TIMSS.

A jak možná víte či tušíte, to je přesně cílem našeho badatelského programu GLOBE. Učitelům pomáháme rozvinout přirozenou zvídavost žáků prostřednictvím metodiky Badatelsky orientovaného vyučování (BOV). Jsme rádi, že "naši" GLOBE žáci bádat umějí.

 

7 důvodů, proč se zapojit do GLOBE

 

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás