ESERO - Nový prostor pro vzdělávání o vesmíru

Víte, jak s PET lahví demonstrovat řízení družice ve vesmíru? Nebo jak sestavit samočinného robota z Lega? Nejen to Vám prozradí nově otevřená kancelář Evropské vesmírné agentury (ESA) pro Českou republiku, jejímž partnerem je i TEREZA.

ESERO - Nový prostor pro vzdělávání o vesmíru

Oficiální název kanceláře zní ESERO (European Space Education Resource Office) a jejím posláním je zvyšovat zájem o přírodovědné a technické předměty propojením běžného učiva s tématikou vesmíru. Co nového a zajímavého ESERO do České republiky přinese? I díky návaznosti na další kanceláře v zahraničí, jichž je celkově osm, půjde především o neotřelá vzdělávací témata jak pro učitele, tak jejich žáky. Pedagogové, na něž je nejvíce aktivit kanceláře zaměřeno, se mohou těšit na vzdělávací akreditované semináře, víkendovou školu, konferenci plnou nápadů na netradiční výuku a spoustu dalších aktivit.

Na své si ovšem přijdou i jejich žáci, pro které bude kancelář připravovat interaktivní vzdělávací aplikace na tablety a chytré telefony, pořádat soutěže s vesmírnou tématikou a podporovat jejich nejlepší vzdělávací projekty.

Slavnostního zahajovacího ceremoniálu se 1. června v pražském Karolinu zúčastnili zástupci ESA, Ministerstva dopravy, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, krajských zastupitelstev, partnerských organizací i řada odborníků a zájemců o kosmonautiku, výzkum a popularizaci vesmíru.

Pro více informací o činnosti kanceláře se podívejte na její internetové stránky www.esero.scientica.cz nebo přímo na e-mailu esero@scientica.cz

Zdroj fotografie: ESA

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás Mezinárodně