GLOBE Café: Zahradní bomba

Inspirativní příběhy a zajímavé návody jak na výuku na školní zahradě. Nestihli jste webinář? Podívejte se na záznam a nechte se inspirovat!

GLOBE Café: Zahradní bomba

 

Zahrada nebo kousek volného prostoru je téměř u každé školy. Takové místo jde skvěle využít k učení a bádání s žáky.
Chcete vědět, jak na to? Pusťte si záznam z webináře, který představil nejen publikaci Zahradní BOMBA, ale hlavně projekty, které probíhaly a probíhají na školních zahradách GLOBE škol.

Záznam z webináře Zahradní BOMBA.

S výukou na zahradě vám poradí učitelé, kteří venku pravidělně učí, a kteří s dětmi v minulých letech bádali o rostlinách, stromech, bezobratlých živočiších i těch s obratli. Učitelé, kteří děti motivovali k prozkoumání živlů v zahradě. Po kladení otázek, formulování hypotéz, plánování a mnoha výzkumech se žáci nejen naučili spoustu přírodovědných znalostí, ale zjistili také, jak u své školy zvýšit biodiverzitu a udělat tak prostor kolem školy lepším místem pro rostliny, živočichy i pro lidi. 

To ale nebylo všechno. Děti své návrhy prezentovaly ředitelům škol i starostům vesnic, naučily se komunikovat s dospělými, představit závěry svých výzkumů, argumentovat. Mnohé změny již proběhly a mnohé se stále ještě dějí. A to je dobře. Práce na zahradě je nikdy neukončený proces... 

Začněte učit na zahradě i vy! 

Příručku Zahradní BOMBA si můžete v elektronické podobě stáhnout. Pokud máte zájem o tištěnou publikaci, vyplňte formulář, pošleme vám ji. Cena publikace je 190 Kč plus poštovné.

 

 

 

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás Příběhy Semináře