GLOBE GAMES 2022 - pátek

První plný den na GLOBE Games přinesl studentskou badatelskou konferenci, tržiště projektů i slavnostní a legendární koulení Zeměkoule...

GLOBE GAMES 2022 - pátek

Pátek byl nabitý den.

Studenti se na pokojích již od rána připravovali na dnešní prezentace, které měly shrnout jejich celoroční práci. Před prezentací se všichni účastníci sešli na zadním dvoře školy. Tam je uvítali 2 speciální hosté, ministr školství Petr Gazdík a zástupce kulturního atašé Velvyslanectví USA v České republice Todd Jurkowski. Všichni se společně vyfotili, a teprve teď mohla začít samotná badatelská konference.

Asi bychom se shodli na tom, že snad všichni byli nervózní. Na některých to bylo znát více, na některých méně, ovšem nemělo to vliv na kvalitu prezentací. A neprezentovalo se jen v češtině. Jedna z místností byla výhradně pro anglické prezentace nejen pro zahraniční hosty z Nizozemska a Ukrajiny, ale i pro ty odvážlivce, kteří si to chtěli vyzkoušet. Každý z týmu prezentace pojal jinak, někteří mnohem více popisovali činnosti spojené s projektem, než samotné bádání. A někteří zase naopak. Líbila se nám kreativita některých týmu (tímto zdravíme žabičku Haničku!). Celkově to byla zajímavá podívaná a rozhodně si každý našel téma, které se mu zalíbilo.

Po obědu následovalo tržiště - tam na nás čekaly stánky s projekty, kde jsme si mohli nejen prohlédnout plakáty, ale i vyzkoušet různé aktivity spojené s danými tématy (např. vyrábění z odpadků, zkoumání mikroplastů pod mikroskopem). 

Nadešel čas na očekávanou akci - koulení zeměkoule napříč Zbirohem. Ze začátku se všechno zdálo být v pořádku, ale počasí se rozhodlo zkomplikovat trochu situaci a začalo pršet. Víc o koulení si můžete přečíst v samostatném článku.

Jelikož jsme flexibilní, vmáčkli jsme do programu sušení pláštěnek a po večeři jsme se všichni shromáždili ve velké tělocvičně a každá škola si přebrala svůj certifikát za účast na GG 2022. Po slavnostním předání certifikátu na nás čekala Fyzikální show, kde jsme mohli vidět například optické klamy, pokusy s elektřinou nebo tlakem. Děti si mohly nechat elektřinu projít svým tělem a nebo třeba vyzkoušet jakou mají fyzickou sílu. 

A tohle všechno nebylo z celých GLOBE Games rozhodně všechno! Pro detaily a aktuality koukněte na náš facebook a instagram.

autorky: Daniela, Radka (GG novinářky)

Vloženo Od