Jak gloubáci pečují o životní prostředí

Naši žáci si všímají svého okolí a mnozí se dokonce rozhodli přispět k jeho zlepšení. Jak a proč se dozvíte v následujících řádcích.

Jak gloubáci pečují o životní prostředí

V květnu pořádala ZŠ a Gymnázium Vítkov v rámci programu GLOBE veřejnou přednášku s názvem Račí SOS. Na přednášce vítkovští gloubáci seznámili veřejnost s GLOBE Games a tématem, které letos na studentské badatelské konferenci prezentovali. A co že vlastně zkoumali? Téma se netýkalo nejvhodnější račí omáčky, jak by vás mohlo snad napadnout. Asi už tušíte, že se jedná o volání o pomoc, a jak jinak než pro raky! Výzkum vítkovičáků je totiž zaměřen na život a ohroženost raka říčního. S tímto tématem žáci seznámili širokou veřejnost na již zmíněné přednášce! Skvělé že?! 

Využití dešťové vody

V Kadani zase sbírají déšť. Možná se ptáte, jestli mají nějakou sbírku vody či něco podobného. Samozřejmě si dělám legraci, neb většina GLOBE studentů už jistě ví, že Gymnázium v Kadani zaměřilo svůj výzkumný projekt, prezentovaný letos také na GLOBE Games, na využití dešťové vody na zalévání školního pozemku! Ve spolupráci s odborníky přihlásili svůj projekt do soutěže Pro vodu od Nadace partnerství. Na jejich webu jsou nyní uvedení jako příklad inspirace pro další soutěžící. Věříme, že inspirují i Vás!

Vloženo Od
Tags: Příběhy