Hledáte inspiraci, jak učit o půdě, aby to žáky bavilo, a co nejvíc věcí si mohli sami prakticky vyzkoušet? Chcete vést žáky k uvědomění, jak moc je pro nás půda důležitá, nejen jako zdroj obživy, ale i pro zmírnění dopadů klimatické změny?
Připojte se 10. listopadu k webináři s Monikovou Hradilovou, odbornicí na půdu a členkou vědecké rady programu GLOBE.
Ač to není zjevné na první pohled, i půda úzce souvisí s klimatem na Zemi. Organická hmota je totiž zásadní pro poutání uhlíku v půdě. Jak organická hmota vzniká, jak ji do půdy dodat a jak ji ovlivňují různé způsoby hospodaření? Jak organická hmota souvisí s vodní erozí, jedním z negativních dopadů klimatické změny?
To jsou otázky, kterými se budeme zabývat v první části webináře. Monika vám také představí jednoduché aktivity na toto téma, aby si žáci mohli co nejvíc sami vyzkoušet v praxi.
V druhé části webináře dáme prostor vám. Položte otázky o půdě, které vám vrtají hlavou. Plníte už půdní výzvu HORKÉHO PODZIMU nebo sami zkoumáte půdu? Představte nám i ostatním učitelům vaše aktivity a získejte zpětnou vazbu od odbornice.
Do půdy jste s dětmi ještě nikdy nekopli, ale chcete odhalit její tajemství? Bádání o půdě nemusí být složité. Stačí obyčejný rýč, a půda vám ukáže své bohatství. Jak na to, prozkoumejte s Monikou Hradilovou v krátkém VIDEU z cyklu Živá půdaNadace Partnerství.
Nestihnete kopnout do půdy do 10. listopadu? Nevadí! Připojte se k webináři i tak. Odnesete si nové vědomosti a praktické tipy, které vám usnadní plánování vlastního bádání o půdě.