POZOR, BOMBA!

Dlouho očekávaná publikace o bádání a přetváření školních zahrad pro blaho lidí, zvířat i rostlin, je na světě!

POZOR, BOMBA!

Hledáte, jak učit, aby to mělo opravdu dopad na žáky a ideálně na celou školu či její okolí? Společně s 18ti školami, které se ve školním roce 2018/2019 zapojili do GLOBE tématu roku Zahradní BOMBA jsme sestavili příručku, která vám s tím pomůže!

S radostí vám oznamujeme, že metodická příručka ZAHRADNÍ BOMBA právě vyšla.

Věříme, že příručka vám pomůže proměnit témata přírodopisu ve hru a zážitek, budete nejen rozvíjet dovednosti dětí, ale žáci budou skutečně pracovat a radovat se z poznatků získaných vlastním bádáním, zažijí úspěch a pocit, že každý z nás má velkou moc změnit svět k lepšímu. Připravili jsme pro vás badatelské lekce, které vám pomohou prozkoumat krok za krokem školní zahradu.

Tyto lekce vám pomohou lépe poznat vaši zahradu, jaké přírodní podmínky zde panují, jaké byliny a dřeviny můžete najít na školním pozemku? Kteří bezobratlí se pohybují v půdě, trávě, či ve vzdušném prostoru vaší zahrady, můžete u vás potkat také nějaké obratlovce? Poté naplánujete změny, které potom prakticky a aktivně provedete. Změníte tak školní zahradu či okolí školy v místo příjemnější pro lidi, rostliny i zvířata.

Díky naší metodice propojíte učivo s reálným životem žáků a pomůžete žákům naučit se pečovat o životní prostředí.
Pojďte s námi do toho! Přejeme vám příjemné čtení, hodně inspirace, ať žáky i vás baví bádání a hlavně držíme palce při vylepšování vašich zahrad.


K příručce ZAHRADNÍ BOMBA chystáme i on-line GLOBE Café: 10. 11. 2020 v 15h.

Bližší informace, jak se na k webináři přihlásit, pošleme, až se bude blížit. Cílem bude představit příručku, zapojení učitelé budou sdílet zkušenosti s aktivitami z ní. Vy můžete říct, co vás při čtení zaujalo, co se dařilo a jak jste řešili to, co šlo méně. Vaše zpětná vazba je pro nás moc důležitá. Budeme sdílet i radost z toho co se podařilo a inspirovat se, jak dál můžeme zahradu ve výuce využít.

Těším se na slyšenou v listopadu.

Hanka Svobodová, badatelská metodička programu GLOBE

 

Zahradní BOMBA!

Co se dělo na pozemcích a zahradách škol, které se zapojily do Zahradní BOMBY...

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás