Proběhlo první GLOBE setkání s řediteli

GLOBE podporuje učení venku. Jak na něj? Přijďte si o tom popovídat nad šálkem dobré kávy.

GLOBE Café - setkání ředitelů

Realizovat program orientovaný na „venkovní badatelství“ v prostředí hlavního města s sebou nese řadu obtíží. Díky dlouhodobým zkušenostem více než stovky učitelů máme tipy jak na ně vyzrát, a proto jsme se rozhodli na toto téma diskutovat přímo s řediteli a vyučujícími pražských základních a středních škol. Témat k hovoru však bylo mnohem více. 

GLOBE Café v TEREZE

Během pondělního odpoledne 15. října přišla do vzdělávacího centra TEREZA diskutovat asi dvacítka ředitelů a vyučujících z pražských škol. Součástí programu byla také diskuze s našimi hosty. První promluvil ředitel TEREZY Petr Daniš o vlivu učení venku a pobytu v přírodě na žáky i učitele. Dalším řečníkem byl ředitel ZŠ Kunratice Vít Beran, který řeč stočil na osobnostní a profesní růst pedagogů nejen v rámci programu GLOBE. Nakonec přednesla příspěvek Hana Kožíšková, dlouhodobá koordinátorka programů GLOBE a Ekoškola, bývalá ředitelka Gymnázia Kadaň a dosud aktivní vyučující přírodovědných předmětů, která na škole působí i jako mentorka. S návštěvníky se podělila o své mnohaleté praktické zkušenosti s učením venku, koordinací mezinárodních environmentálních programů i s profesním rozvojem pedagogů. Každý příspěvek byl doprovázen živou diskuzí mezi účastníky.

Děkujeme všem hostům i návštěvníkům setkání za společně strávený podvečer a těšíme se na další setkání!


Druhé GLOBE Café se chystá a tentokrát se společně potkáme již 26. listopadu na Gymnáziu Jana Palacha v Mělníku.

Zajímá Vás, jak zlepšit vzdělávací výsledky vašich žáků a zvýšit jejich motivaci pro studium přírodovědných předmětů? Příjďte si s námi i Vy příště popovídat na toto téma v příjemné atmosféře nad dobrou kávou a občerstvením.​

Máte dotazy? Napište nám na email globe@terezanet.cz či na 734592749.

 

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás