S fenologií se neloučíme!

Konec školního roku sice přinesl konec fenologických tipů k tématu roku, ale přinesl také téma zcela nové. Příští školní rok se tak můžete těšit na tipy k tématu přírodní zahrady!

S fenologií se neloučíme!

 

Tématem školního roku 2017/2018 byla FENOLOGIE. Během roku jsme bádali nejen o stromech a bylinách, ale sledovali jsme také chování některých živočichů. Napadaly nás otázky, trénovali jsme formulaci hypotéz, pátrali jsme ve zdrojích po věrohodných informacích, pozorovali jsme a měřili, zjištěné poznatky jsme si dávali do souvislostí. Prezentovali jsme své výzkumy a kladli si nové otázky, ověřovali jsme pranostiky. Bylo toho moc a hlavní bylo, že jsme byli hodně venku a spolu.

Aktivity k tématu roku fenologie lze stáhnout zde a používat i v příštích letech! Najdete je stále tady

V únoru v Praze Komořanech se nám věnovali odborníci na fenologii z ČHMÚ a bylo to velmi inspirativní. Příští rok se nám jako odborník představí Ing. Michal Plundra = zahradník a zahradní architekt, který ze všeho nejraději vytváří přírodní zahrady a permakultury, učí vzdělávací programy ve Stanici přírodovědců, má tak velmi blízko ke vzdělávání a dětem. 

Už teď se můžete hlásit na podzimní seminář s odborníkem, který bude dvoudenní a proběhne 11.9.-12.9.2018 přímo ve Stanici přírodovědců v Praze,  kde Michal pracuje. Ale pozor, kvůli velkému zájmu o téma, který jste projevili na GLOBE GAMES (Přírodní zahrada 29 hlasů x Vzduch bez hranic 8 hlasů), bude odborný seminář jen pro učitele. Odhalíme biodiverzitu v místě, prozkoumáme hydrologické i pedologické podmínky, vymyslíme jak biodiverzitu zvýšit a sami si vytvoříme pomůcku na vlastní zahradu či do okolí školy. Něco dobrého si ugrilujeme a pořádně se vyvětráme. No prostě seminář Vám bude inspirací pro práci s žáky a nebojte, ti o setkání s odborníkem nepřijdou, kdo bude v rámci tématu roku pracovat pravidelně, k tomu se Michal Plundra vydá přímo do Vaší školy a bude Vám i Vašim žákům konzultovat tvorbu přírodní zahrady přímo u Vás.

Těšte se a hlaste se na seminář.

Co nejpohodovější prázdniny Vám přejí

Hanka a Jenda

Vloženo Od
Tags: Příběhy