Už víte, co je Tématem roku? Aneb fenologie, kam se podíváš.

Během celého roku vás čeká spousta zajímavých aktivit, měření a pozorování. Budou nás zajímat stromy a byliny, ale také chování některých živočichů. Tématem roku totiž je FENOLOGIE!

Už víte, co je Tématem roku? Aneb fenologie, kam se podíváš.

Chtěli byste svůj vlastní Fenologický kalendář plný přírodních jevů kolem Vás? S kalendářem si nejen vykreslíte fenologický rok v okolí Vaší školy, ale můžete se s ním pochlubit i ostatním na nadcházejících GLOBE GAMES v Humpolci, kam Vás tímto srdečně zveme.

V rámci tématu roku se můžete zapojit do projektu Fenofaze.cz, nebo s žáky pomocí aplikace GrowApp vytvořit zajímavé časosběrné video Vašeho stromu. Na výběr je z několika druhů.

Aplikace  GrowApp  je součástí velké mezinárodní fenologické kampaně ve které mimo jiné můžete se svou školou najít zahraniční partnerskou školu. Fenologie totiž nezná hranice, a už vůbec ne ty státní ;-). Školy si v rámci kampaně sestaví výzkumný plán a vzájemně si poskytnou zpětnou vazbu. Tu můžete na požádání získat také od zahraničních vědců! Vědci z různých navíc zemí každý měsíc ocení jedno časosběrné video vybrané školy a jako odměnu škola získá vědeckou přednášku pro svou školu na téma fenologie. 

Přihlásit se do kampaně můžete zde!

Každý měsíc v Newsletteru najdete návrh aktivity k Tématu roku pro následující období.

A souhrn všech informací k Tématu roku za každý měsíc se dočtete vždy zde: http://globe-czech.cz/cz/tema-roku

Hodně zdaru a příjemný školní rok Vám přejí Jára a GLOBE tým! :-)

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás Fenologie Téma roku