Járův návrat do reality

Těší se na GLOBE semináře, navazuje nové vztahy a jako mentor dává cenné rady. Samozřejmě nadále zkoumá Tajný život měst, kde bude letos tématem quest.

Járův návrat do reality

Jéje, tak už je to zase tady! Vlaštovky se šikují na drátech, a já s opálenými usměvavými kolegyněmi, které snad za to léto omládly, pobíháme s prachovkou po kabinetě a zdobíme třídy. Usměvavá paní ředitelka nás vítá nejen s novým účesem, ale hlavně s novým rozvrhem a mně se rychle plní volná okénka v diáři, který po 2 měsíce spokojeně odpočíval v útrobách mého pracovního stolu.

Otevřu e-mail a hle! Gloubáci se také probrali k životu a zásobují mě bombastickými novinkami! Ty jo, nový projekt CIVIS, nabídka badatelských i odborných seminářů k tématu roku, ale také seminář k Tajnému životu města. Na chvíli jsem se zasnil, to byla ale předprázdninová jízda s naší informační kampaní! O tom už jsem vám vyprávěl na konci školního roku, ale musím se ještě pochlubit - představte si, že jsme se dostali i do televize, kde se mnou paní reportérka vedla dlouhý rozhovor a já se snažil vysvětlit celý projekt a jak funguje aplikace Pl@ntNet a hlavně nalákat další lidi ke stažení téhle super appky. Nechci se tady chvástat, ale mám pocit, že to dopadlo dobře! :-) Však můžete zkouknout (mluvím až po reportáži o včelách) a posoudit sami. Dokonce jsem dostal i nabídku do celostátní televize, že by rádi natočili o této aplikaci televizní šot. Zatím je to v jednání, ale mám pocit, že se ze mne stává celebrita! :-) 

"Járo, kde lítáš?!"  Probrala mne z mého rozjímání kolegyně s šálkem kávy.

Přišla na konzultaci ohledně GLOBE. Rychle jsem se vrátil do reality a místo vzpomínání jsme začali plánovat. Prošli jsme téma roku, promýšleli, jak do fenologického pozorování zapojit další kolegy s jinou aprobací a třeba i naše skvělé družinářky, vymysleli jsme to výborně, teď už jen správně namotivovat všechny zúčastněné a brzy budem v GLOBE partě celá škola včetně školníka, jen kuchařky necháme být, ty už "jedou" v Ekoškole, tak by toho na ně bylo asi moc. Říkáte si, že je to nějaká novinka? Není, Ekoškola už funguje dlouho a po celém světě, stejně jako GLOBE. Paní ředitelka byla na návštěvě u své kolegyně a byla nadšená, jak u ní ve škole tento projekt funguje, tak nás přihlásila také a na mně s kolegyní teď bude, smysluplně propojit naše aktivity. Máme trochu obavy, jak to vše půjde dohromady, ale v TEREZE tohle propojení podporují, tak nám zajisté v nesnázích poradí.

Kolegyně odešla s papírem plným poznámek a můj zápisník už také úpěl pod invazí písmenek a mých čmáranic. Opřel jsem se do křesla a v hlavě se mi rozjel ohňostroj nápadů a tipů na místa, kde budeme s dětmi vytvářet quest, už i ty rýmy se mi nějaké v hlavě rodily, až jsem si řekl: "Dost! Járo, musíš taky něco nechat na těch dětech."  Bylo načase zavřít naleštěný vyvoněný kabinet a vydat se domů. Musím začít zlehka a šetřit síly, před Vánoci se budou hodit! 

Přátelé, vstupme do toho nového školního roku s úsměvem a tou správnou nohou a hodně sil!

Zdraví Vás Jára*

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás