Známe první české GLOBE STAR

Zástupci tří českých škol si 20. dubna 2016 v Americkém centru v Praze převzali ocenění Czech GLOBE STAR. O které školy jde a za co ocenění získaly?

Známe první české GLOBE STAR

Vyčistili jsme horní polovinu celkové délky potoka. Vytáhli jsme z něj jízdní kolo, lyže nebo dopravní značení, které Dopravní odbor Magistrátu města České Budějovice následně osadil na původní místo.

– Nacházíme se v prostorách Amerického centra v Praze a dvě studentky Česko-anglického gymnázia v Českých Budějovicích přítomným hostům popisují svou práci na programu GLOBE. Za dlouholetou péči o Dobrovodský potok si následně přebírají z rukou prof. RNDr. Bedřicha Moldana, CSc. ocenění Czech GLOBE STAR, které doplňují knižní ceny věnované nakladatelstvím EDIKA.

Ocenění Czech GLOBE STAR jsme letos udělovali poprvé. Jeho smyslem je upozornit na významné počiny a události, které se na školách v programu GLOBE v uplynulém roce odehrály - a nominovat je tak na mezinárodní ocenění GLOBE STAR, které uděluje pravidelně Americké ústředí programu GLOBE.

Kromě Česko-anglického gymnázia z Českých Budějovic, které za svou příkladnou péči o Dobrovodský potok získalo mezinárodní ocenění GLOBE STAR již v prosinci minulého roku, byly oceněny také ZŠ Kunratice a ZŠ a MŠ Dělnická z Karviné. 

Pražská ZŠ Kunratice je mimo jiné zajímavá tím, že se zde realizuje GLOBE už na prvním stupni (tzv. Gloubík). Také v Americkém centru se představili dva čtvrťáci, kteří hovořili o rozmanitých aktivitách, které v Gloubíku dělají. Ocenění však tato škola získala za spolupořadatelství úspěšného mezinárodního setkání GLOBE Games 2015, které se konalo 28.-31. května 2015 v Praze a zúčastnilo se ho 300 žáků a učitelů a vědců z celého světa včetně žákovských týmů z Polska, Německa nebo Slovenska.

ZŠ a MŠ Dělnická v Karviné získala ocenění za ukázkovou realizaci badatelství a cílené poskytování podpory školám z regionu. Škola, která je v současnosti leaderem tzv. badatelsky orientovaného vyučování v ČR, poskytuje ostatním pedagogům odborné konzultace týkající se programu GLOBE nebo realizuje badatelské semináře s náslechy, kde se můžete jít podívat zkušeným badatelským učitelům přímo do hodiny a získanou teorii tak porovnat s praxí. 

Další ocenění Czech GLOBE STAR budeme předávat opět za rok v termínu okolo Dne Země. 

 

        Výstava fotografií Děti GLOBU bude k vidění v Americkém centru v Praze do 16. května 2016.    Poté poputuje na GLOBE Games do Karviné. 

Vloženo Od
Tags: GLOBE u nás