GLOBE Games 2022

Dlouho očekávané setkání žáků, učitelů, vědců a příznivců programu GLOBE. Přehlídka školních badatelských projektů. Inspirace, zážitky, nová přátelství. Přijeďte na GLOBE Games do Zbirohu 26. - 29. května 2022.


 

Registrace na GLOBE Games 2022 je ukončena. V případě dotazů nás kontaktujte na globe@terezanet.cz.

 

Na letošních GLOBE Games se můžete těšit na tradiční součásti programu, ale i na novinky. Nahlédněte  do rozpisu PROGRAMU dle jednotlivých dnů.

Ve ČTVRTEK 26.5. vás přivítáme ve Zbirohu a GLOBE Games začínají! Dorazte mezi 13.00 a 17.00 hodin. Pozor: čím dřív, tím líp! Proč? Protože po nudné (snad nee – budeme se na vás usmívat, dostanete stravenky i stylové GG tričko, pokud jste ho objednali) ale nutné registraci vás čeká zajímavý program. Jestli chcete, tak máte možnost např. „doletět do vesmíru“ s odborníkem z Planetária v Praze. Raději zůstanete na Zemi? Tak pojeďte na exkurzi, např. do Vodní zahrady v Plzni. Kompletní nabídku doprovodných programů brzy doplníme.

V PÁTEK 27. 5. se těšíme na představení vašich projektů na tradiční studentské konferenci. Kdy přesně přijde řada na váš tým? Prozradíme včas, pravděpodobně na začátku května. Už teď ale můžeme slíbit, že po dopoledním prezentování před „komisí“ si odpoledne užijeme Tržiště plné zajímavých plakátů a stánků. Večer vás čeká show, ale ne ledajaká – fyzikální!

V SOBOTU 28. 5. vás zveme na dopolední i odpolední workshopy s předními českými odborníky. Poznejte jedlé plody a léčivé bylinky v lese, zjistěte např. jaké přírodní poklady skrývá CHKO a biosférická rezervace Křivoklátsko, nebo jak a proč vysadit školní les „do kapsy“. 

Ale to není vše! V sobotu večer vás čeká už neformální program – povídání a společné zpívání u ohně na školní zahradě. Pokud se vám to kvůli nabitému programu nepodařilo dříve, potom tady jistě budete mít možnost poznat účastníky z jiných českých i zahraničních škol.

V NEDĚLI 28. 5. ráno se rozloučíme, máváme a odjíždíme (snad) s hezkými vzpomínkami.


Ještě nikdy jste na GG nebyli a neumíte si takové setkání představit?

Přečtěte si podrobný článek o GG 2018 v Humpolci nebo se podívejte na video z posledního ročníku 2019 v Kadani.

 

Akce se koná za podpory Velvyslanectví USA v České republice a SC Johnson

   

 


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!