Téma roku Pixel vody - Podíváme se na svět pěkně z nadhledu!

Téma roku 2019/2020 bude Pixel vody. GLOBE tým a Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury jej společně představili na mezinárodní konferenci Copernicus User Forum 2019.

Podíváme se na svět pěkně z nadhledu!

Stejně jako každý rok, i na ten nadcházející školní rok připravujeme Téma roku, které se zaměřuje na jednu oblast ze spektra bádání v programu GLOBE.

Našimi partnery Tématu roku pro nadcházející školní rok se stali odborníci týmu ESERO ČR neboli Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury, se kterými vytváříme metodiky a aktivity, plánujeme úvodní semináře, zapojené školy metodicky podporujeme každý měsíc a společně pomáháme měnit prostředí kolem Vás a přinášet řešíme na lokální problémy.

► V Tématu roku 2019/2020 se podíváme na svět pěkně z nadhledu!

Pixel vody se bude zabývat zejména palčivým tématem vody a sucha na území České republiky. Abychom této oblasti porozuměli, společně s učiteli a žáky budeme využívat znalosti z oblasti Dálkového průzkumu země. Pokud se chcete dozvědět více již teď, podívejte se do sekce Manuál GLOBE, kde najdete přímo kapitolu Metodika DPZ volně k prohlédnutí či ke stažení (stejně jako všechny další kapitoly Manuálu).

Chci na seminář

 

Téma roku Pixel vody se nám podařilo společně s ESERO odstartovat již v červnu na odborné konferenci „8. české uživatelské fórum Copernicus“, která se konala v Národní technické knihovně ve dnech 25.-26. června 2019 v Praze. Konference se zúčastnili čeští i zahraniční odborníci na dálkové pozorování Země. Součástí konference byl i doprovodný program, kterého se zúčastnili žáci základních i středních škol. ESERO společně s týmem GLOBE seznámili žáky i učitele s problematikou sucha a vody v krajině, Dálkovým průzkumem země, praktickým využitím mapování a dat ze satelitních či leteckých snímků.

Zobrazit web

Fotogalerie - Jak jsme představili žákům Pixel vody na CUF 2019

Vloženo Od
Tags: Téma roku Semináře