Semináře a konzultace

Zde najdete aktuální nabídku seminářů. Vyberte si ten správný a bádejte s námi! Semináře jsou akreditované MŠMT.


Třetí GLOBE Café se blíží! 

Jste ředitel školy, pedagog či koordinátor EVVO a chcete zvýšit studijní úspěchy a motivaci pro studium přírodovědných předmětů u Vašich žáků? Přijměte pozvání na setkání GLOBE Café se Vzdělávacím centrem TEREZA! Třetí GLOBE Café proběhne již 18. února a tentokrát se sejdeme na Gymnáziu v Kadani.

Využijte příležitosti a přijďte si s námi o tom popovídat u šálku dobré kávy! Představí se Vám nejen tým GLOBE se svým programem, ale navíc je to jedinečná příležitost se seznámit i s mezinárodními programy LES VE ŠKOLE a Ekoškola, které Vám představí naši kolegové. Diskutovat s námi přijde také PaedDr. Hana Kožíšková, bývalá ředitelka Gymnázia Kadaň a koordinátorka programu GLOBE a EKOŠKOLA

KDY: pondělí 18. 2. 2019 od 15 do 17 hodin

KDE: Gymnázium Kadaň

Přesnou adresu naleznete na mapě zde.

Chci se dozvědět víc

Registrační formulář

Na setkání si budete moci prohlédnout nebo zapůjčit materiály vydávané Vzdělávacím centrem TEREZA. Přijďte na kávu a kus řeči o věcech, jež se Vás týkají! Těšíme se na Vás!


13. - 14. května 2019 - Badatelský seminář GLOBE v Praze

Dvoudenní badatelský seminář je určen pro nové i stávající GLOBE učitele, jako i pro všechny další učitele a vzdělavatele, kteří chtějí ve škole rozjet badatelsky orientované vyučování. 

První den semináře probíhá na ukázkové badatelské škole ZŠ Kunratice v Praze 4. Lektorovat budou přímo učitelé ZŠ Kunratice, kteří mají s badatelstvím praktické zkušenosti. Velká část semináře bude probíhat v nejlépe vybavené interaktivní učebně na světě - venku v přírodě. 

Druhý den semináře probíhá ve vzdělávacím centru TEREZA na Praze 1 a je zaměřen na představení badatelských pomůcek, metodických materiálů a výzkumných oblastí programu GLOBE. Účastníci se seznámí s mezinárodní platformou programu včetně možností zapojení do mezinárodních badatelských projektů a kampaní. Každá nově zapojená škola si odveze sadu badatelských pomůcek a dalších metodických materiálů.

Z jedné školy se mohou přihlásit až 2 učitelé. Pro učitele zapojené do programu GLOBE škol je seminář zdarma. Pro ostatní za poplatek 1000,-. 
Seminář je akreditovaný MŠMT. Pro získání osvědčení je nutné absolvovat oba dny semináře v celém rozsahu. V sídle TEREZY na Haštalské 17 je možné pro účastníky semináře domluvit přespání zdarma.

CHCI NA SEMINÁŘ

 


 Badatelský seminář na klíč

Tým GLOBE může připravit proškolení učitelů přímo na míru vašemu pedagogickému sboru.

Obvykle připravujeme šestihodinový seminář, který lektorujeme ve dvoučlenném týmu - metodik z TEREZY + mentorský učitel

Anotace semináře:
Cílem semináře "Badatelsky orientované vyučování" je proškolit pedagogy v metodě badatelsky orientovaného vyučování (dále BOV) přírodovědných předmětů. BOV je moderní směr výuky přírodovědných předmětů (v zahraničí znám pod zkratkou IBSE - Inquiry-Based Science Education), který klade důraz na aktivní metody učení. Účastníci semináře se seznámí s metodou BOV formou příkladů dobré praxe ze škol, které již takové badatelské aktivity realizují. Vyzkouší si sami některé dílčí úkoly (výuková hodina, nácvik badatelských dovedností u žáků aj.) a naplánují si, jak by metodu BOV mohli využít ve své výuce.

Cena:
Standardní hodinová sazba je 800,-/hodina/lektor plus proplacení cestovného. Preferujeme platbu fakturou, ale je možné i vystavit DPP lektorům.

Akreditace:
Badatelský seminář na klíč je akreditován MŠMT a po jeho absolvování obdrží účastníci certifkát. 

Další informace:
Máte zájem či si přejete znát detaily? Zavolejte nám nebo napište na marie.polanska@terezanet.cz.


Podpora od zkušených GLOBE učitelů

Konzultace, exkurze, ukázka hodiny, semináře, workshopy

  • Potřebujete pomoci nebo poradit v programu GLOBE?
  • Rádi byste viděli, jak to funguje na GLOBE škole v praxi?
  • Chcete vidět, jak vypadá badatelská hodina?
  • Hledáte inspiraci a podporu?

Obraťte se na vyškolené učitele - mentory a konzultanty v regionech. Každý z nich pro vás připravil konkrétní nabídku služeb.

Najít zkušeného kolegu - konzultanta

 


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!