Semináře a konzultace

Zde najdete aktuální nabídku seminářů. Vyberte si ten správný a bádejte s námi! Semináře jsou akreditované MŠMT.


Vstupní badatelský seminář GLOBE

KDY: 5. - 6. května 2020
KDE: ZŠ Kunratice (1. den), TEREZA, vzdělávací centrum (2. den)

CHCI SE REGISTROVAT NA SEMINÁŘ
 

Seminář je určen pro učitele ZŠ, SŠ, družináře či lektory, kteří chtějí rozvinout své dovednosti v badatelsky orientovaném vyučování (BOV). Tato metoda prokazatelně zvyšuje výzkumné dovednosti dětí a podporuje žákovskou participaci. Žáci v terénu i ve třídě aktivně hledají odpovědi na své otázky, plánují si postup práce, učí se pracovat s odbornými pomůckami i rozlišovat věrohodnost zdrojů informací, své výsledky interpretují a předávají dál, hledají souvislosti. Výuka badatelským postupem výrazně zvyšuje aktivitu žáků. Mezinárodní program GLOBE od roku 1995 pomáhá žákům i učitelům k větší spokojenosti s přírodovědným vzděláváním - žáci se učí venku, používají badatelské metody, pracují na reálných projektech v okolí školy a zažívají uspokojení z toho, co dokáží. Do programu je v ČR zapojeno více než 120 škol. 

Seminář je dvoudenní, je akreditován MŠMT a každý účastník po jeho absolvování obdrží certifikát. Cena pro 1 účastníka, který není zapojený do programu GLOBE, je 2000 Kč. Pro účastníky ze zapojených škol je zdarma.


 Badatelský seminář na objednávku

Tým GLOBE může připravit proškolení učitelů přímo na míru vašemu pedagogickému sboru.

Nabízíme šestihodinový seminář, který lektorujeme ve dvoučlenném týmu - metodik z TEREZY + mentorský učitel

Anotace semináře:
Cílem semináře "Badatelsky orientované vyučování" je proškolit pedagogy v metodě badatelsky orientovaného vyučování (dále BOV) přírodovědných předmětů. BOV je moderní směr výuky přírodovědných předmětů (v zahraničí znám pod zkratkou IBSE - Inquiry-Based Science Education), který klade důraz na aktivní metody učení. Účastníci semináře se seznámí s metodou BOV formou příkladů dobré praxe ze škol, které již takové badatelské aktivity realizují. Vyzkouší si sami některé dílčí úkoly (výuková hodina, nácvik badatelských dovedností u žáků aj.) a naplánují si, jak by metodu BOV mohli využít ve své výuce.

Cena: Standartní cena akreditovaného semináře je 12 000 Kč (cena se může lišit, dle konkrétních podmínek a počtu účastníků). Preferujeme platbu fakturou, ale je možné i vystavit DPP lektorům.

Akreditace: Badatelský seminář na klíč je akreditován MŠMT a po jeho absolvování obdrží účastníci certifikát. 

Další informace: Máte zájem či si přejete znát detaily? Zavolejte nám nebo napište na marie.polanska@terezanet.cz.

A co na to učitelé po absolvování semináře?

"Cítím, že to za to stojí. Chci děti učit BOV. Cítím, jak je důležitá podpora ve škole a spolupráce s ostaními učiteli. Těším se na to!"

"Odvážím si spoustu inspirace, praktických zkušeností a tipů a energie do další práce. Lze učit lépe!"


Podpora od zkušených GLOBE učitelů

Konzultace, exkurze, ukázka hodiny, semináře, workshopy

  • Potřebujete pomoci nebo poradit v programu GLOBE?
  • Rádi byste viděli, jak to funguje na GLOBE škole v praxi?
  • Chcete vidět, jak vypadá badatelská hodina?
  • Hledáte inspiraci a podporu?

Obraťte se na vyškolené učitele - mentory a konzultanty v regionech. Každý z nich pro vás připravil konkrétní nabídku služeb.

Najít zkušeného kolegu - konzultanta

 


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!