Semináře a konzultace

Zde najdete aktuální nabídku seminářů. Vyberte si ten správný a bádejte s námi! Semináře jsou akreditované MŠMT.


Badatelská dobrodružství v roce 2018

Začněte učit jinak a lépe! Ať už s badatelstvím začínáte nebo si chcete procvičit tuto metodu na praktických přírodovědných úlohách či chcete proniknout do tajů mezinárodní spolupráce škol sdružených v programu GLOBE, tento seminář si nenechte ujít! 

Badatelsky orientovaná výuka (BOV) otevírá nové možnosti, jak realizovat výuku přírodních a technických věd. BOV je postavena na principu hledání pravdy pomocí vhodně kladených otázek. Žákům nejsou předkládány hotové poznatky. Učitel spíše vytváří vhodné situace, které žákům umožní pro ně nové skutečnosti samostatně objevovat a poznání aktivně konstruovat. Své zkušenosti s badatelstvím v programu GLOBE přijedou na seminář sdílet učitelé z praxe. 

V případě zapojení do programu GLOBE je seminář zdarma. Účastnický poplatek pro ostatní činí 1000,- Kč. Z jedné školy se může přihlásit více učitelů. Semináře jsou akreditované MŠMT.

 

19.-20. září 2018, Brno (místo bude upřesněno) Přihláška na seminář

Přihlašování na zářijový seminář je otevřeno do 10. září 2018.

 

6.-7. listopadu 2018 Praha, Vzdělávací centrum TEREZA, Haštalská 17, Praha 1Přihláška na seminář

Přihlašování na listopadový seminář je otevřeno do 21. října 2018.


"Fenomenální fenologie" - Semináře s odborníky v roce 2018

Neopakovatelné pozorování opakujících se změn v přírodě - to je fenologie! Proč je to důležitá vědní disciplína? Jaké poznatky nám přináší a jak se do vědeckého výzkumu mohou zapojit sami žáci základních a středních škol? Vyražte na seminář zaměřený k letošnímu tématu roku a fenologií vás provedou ti nejpovolanější odborníci. 

Pro školy zapojené v programu GLOBE je seminář zdarma. Účastnický poplatek pro ostatní činí 500,- Kč. Semináře jsou akreditované MŠMT. 

Z jedné školy se mohou semináře zúčastnit 1-2 učitelé a až 3 žáci.

Seminář proběhl: 12. února 2018, Praha, Český hydrometeorologický ústav, odborník: Ing. Lenka Hájková, Ph.D. Reportáž čtěte zde.

Termíny dalších seminářů pro nový školní rok (2018/2019) budou upřesněny.


Podpora od zkušených GLOBE učitelů

konzultace, exkurze, ukázka hodiny, semináře, workshopy

  • Potřebujete pomoci nebo poradit v programu GLOBE?
  • Rádi byste viděli, jak to funguje na GLOBE škole v praxi?
  • Chcete vidět, jak vypadá badatelská hodina?
  • Hledáte inspiraci a podporu?

Obraťte se na vyškolené učitele - mentory a konzultanty v regionech. Každý z nich pro vás připravil konkrétní nabídku služeb.

Najít zkušeného kolegu - konzultanta


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!