Semináře a konzultace

Zde najdete aktuální nabídku seminářů. Vyberte si ten správný a bádejte s námi! Semináře jsou akreditované MŠMT.


Téma roku 2019/2020

Každý rok vyhlašujeme z širokého spetra bádání jednu oblast, na kterou se během školního roku zaměřujeme. Zapojené školy a učitele pak v tomto tématu průběžně odborně i metodicky podporujeme. Aktivity v Tématu roku plánujeme tak, aby pomáhaly řešit problémy životního prostředí v daném místě.

Téma roku 2019/2020 s názvem Pixel vody připravujeme s našimi partnery z ESERO a bude zaměřeno na VODU a SUCHO v kombinaci s Dálkovým průzkumem Země.  

Archív badatelských aktivit z Tématu roku Zahradní Bomba 2018/2019 najdete zde.


Vstupní badatelské semináře GLOBE

Stejně jako každý školní rok, i v tomto školním roce 2019/2020 připravujeme vstupní badatelské semináře v Praze a Brně. Konají se dvakrát ročně a ty podzimní máme již za sebou. Nejbližší vstupní semináře se budou konat na jaře a budou zaměřeny i na školní družiny!

Jste učitel nebo družinář, jste nově zapojeni do programu GLOBE či Vás zajímá badatelsky orientované vyučování? Přihlašte se a tým GLOBE Vám pomůže proniknout do badatelství. Seminář je dvoudenní a je akreditován MŠMT.


 Badatelský seminář na klíč

Tým GLOBE může připravit proškolení učitelů přímo na míru vašemu pedagogickému sboru.

Obvykle připravujeme šestihodinový seminář, který lektorujeme ve dvoučlenném týmu - metodik z TEREZY + mentorský učitel

Anotace semináře:
Cílem semináře "Badatelsky orientované vyučování" je proškolit pedagogy v metodě badatelsky orientovaného vyučování (dále BOV) přírodovědných předmětů. BOV je moderní směr výuky přírodovědných předmětů (v zahraničí znám pod zkratkou IBSE - Inquiry-Based Science Education), který klade důraz na aktivní metody učení. Účastníci semináře se seznámí s metodou BOV formou příkladů dobré praxe ze škol, které již takové badatelské aktivity realizují. Vyzkouší si sami některé dílčí úkoly (výuková hodina, nácvik badatelských dovedností u žáků aj.) a naplánují si, jak by metodu BOV mohli využít ve své výuce.

Cena:
Standardní hodinová sazba je 800,-/hodina/lektor plus proplacení cestovného. Preferujeme platbu fakturou, ale je možné i vystavit DPP lektorům.

Akreditace:
Badatelský seminář na klíč je akreditován MŠMT a po jeho absolvování obdrží účastníci certifikát. 

Další informace:
Máte zájem či si přejete znát detaily? Zavolejte nám nebo napište na marie.polanska@terezanet.cz.


Podpora od zkušených GLOBE učitelů

Konzultace, exkurze, ukázka hodiny, semináře, workshopy

  • Potřebujete pomoci nebo poradit v programu GLOBE?
  • Rádi byste viděli, jak to funguje na GLOBE škole v praxi?
  • Chcete vidět, jak vypadá badatelská hodina?
  • Hledáte inspiraci a podporu?

Obraťte se na vyškolené učitele - mentory a konzultanty v regionech. Každý z nich pro vás připravil konkrétní nabídku služeb.

Najít zkušeného kolegu - konzultanta

 


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!