Voda, voda, voda

Jak se učit o vodě a být doma v pohodě.

Voda, voda, voda

Pokračujeme v šíření badateského viru do českých rodin. Výzkumy naznačují, že tento virus dlouhodobě prospívá učitelům, žákům i rodičům. Neděle 22. března je Světový den vody (World Water Day). Proto si o této životadárné tekutině povíme něco více. Ať se vám naše náměty na badatelské aktivity líbí.


Jak rychle naprší a uschne

Vyrobte si s dětmi jednoduchý pokus na téma "Jak se vsakuje voda do půdy". Budete potřebovat prázdné pet lahve, trochu zeminy nebo štěrku a samozřejmě - vodu. Pokus je ideální pro žáky 1. stupně ZŠ a lze na něm dobře ukázat, jak různé povrchy v krajině zadržují vodu a proč z dnešní krajiny voda rychle odtéká a mizí.

Návod na pokus Jak rychle naprší a uschne

ke stažení zde


Na pokus můžete navázat společným zhlédnutím televizního dokumentu Krajina v tísni, který se zabývá tématem sucha a hospodaření s vodou v krajině v souvislosti s historickým vývojem naší země. Dokument je vhodný pro malé i velké diváky a najdete ho na stránkách České televize ke zhlédnutí zde.


Kolik vody spotřebuju

Kolik vody za týden spotřebuji a jak mohu vodu ušetřit? Nad touto otázkou se mohou spolu s rodiči zamyslet žáci 2. stupně ZŠ. Věříme, že to bude přínosné nejen pro vaše děti, ale nakonec i pro vaši peněženku!  

Lekce Kolik vody spotřebuju ke stažení zde.

Další zdroj inspirací a nápadů, jak snížit dopad našich domácností na životní prostředí, nabízí nová publikace Ekoprovoz ve školách, která je nyní zdrama k dispozici všem domácnostem a naleznete ji ke stažení zde


 

 

Vloženo Od
Tags: GLOBE ve světě


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!