Voda, voda, voda

Jak se učit o vodě a být doma v pohodě.

Voda, voda, voda

Pokračujeme v šíření badateského viru do českých rodin. Výzkumy naznačují, že tento virus dlouhodobě prospívá učitelům, žákům i rodičům. Neděle 22. března je Světový den vody (World Water Day). Proto si o této životadárné tekutině povíme něco více. Ať se vám naše náměty na badatelské aktivity líbí.


Jak rychle naprší a uschne

Vyrobte si s dětmi jednoduchý pokus na téma "Jak se vsakuje voda do půdy". Budete potřebovat prázdné pet lahve, trochu zeminy nebo štěrku a samozřejmě - vodu. Pokus je ideální pro žáky 1. stupně ZŠ a lze na něm dobře ukázat, jak různé povrchy v krajině zadržují vodu a proč z dnešní krajiny voda rychle odtéká a mizí.

Návod na pokus Jak rychle naprší a uschne

ke stažení zde


Krajina v tísni

Na pokus můžete navázat společným zhlédnutím televizního dokumentu Krajina v tísni na webu České televize, který se zabývá tématem sucha a hospodaření s vodou v krajině v souvislosti s historickým vývojem naší země. Dokument je vhodný pro malé i velké diváky.


Kolik vody spotřebuju

Kolik vody za týden spotřebuji a jak mohu vodu ušetřit? Nad touto otázkou se mohou spolu s rodiči zamyslet žáci 2. stupně ZŠ. Věříme, že to bude přínosné nejen pro vaše děti, ale nakonec i pro vaši peněženku!  

Lekce Kolik vody spotřebuju

ke stažení zde


Ekoprovoz ve školách

Další zdroj inspirací a nápadů, jak snížit dopad našich domácností na životní prostředí, nabízí nová publikace Ekoprovoz ve školách, která je nyní zdrama k dispozici všem domácnostem. 

Ekoprovoz ve školách

ke stažení zde

 

 

  

Vloženo Od
Tags: Mezinárodně