DUBEN - Chvíli doma budem!

Konečně je čas na domácí bádání.


I přestože aktuální epidemiologická situace zasáhla školy i domácnosti na území celé ČR, Pixel vody teče dál! Rádi bychom vám přinesli trochu té inspirace, jak pokračovat v bádání o vodě a suchu, ikdyž se dostanete mnohdy nejdál jen na vlastní balkón.

Jak víte, museli jsme udělat těžké rozhodnutí GLOBE Games pro letošní školní rok odložit . Utáhli jsme sice pomyslné kohoutky přípravám, ale těšíme se na příští GLOBE Games 2021! Ještě jednou však děkujeme všem za zaslané články, fotky a projekty na GLOBE Games. Chceme s vámi být v kontaktu i nadále. Posílejte dál fotky i novinky!

Přejeme hodně energie a zdraví!

Marie, Vendy, Honza a Lukáš


 Voda doma

Dosud jsme se zabývali vodou hlavně venku – meteorologií, hydrologií, vrátili jsme se v čase a zabývali se historií a i trochu té pedologie jsme si zkusili. My v GLOBE jsme zatvrzelí optimisti. Tato situace přináší i určité příležitosti. Protože nemůžeme ven, dáme si v dubnu menší pauzu od našich venkovních badatelských projektů. Zkuste se podívat vy i vaši žáci do vlastních domácností - a rovnou do kuchyně!

Všichni teď trávíme prakticky všechen čas doma. Už jste se sami sebe nebo vašich žáků zeptali „Kolik vody spotřebuju?“ Zjistěte to díky lekci a udělejte si porovnání se svými žáky.


►Ještě více inspirace:

Další nápady, jak snížit dopad našich domácností na životní prostředí, nabízí nová publikace Ekoprovoz ve školách, která je nyní zdrama k dispozici všem domácnostem a naleznete ji ke stažení zde

Pročtěte si nádherné publikace o vodě a půdě, které vytvořilo Národní zemědělské muzeum. Jsou volně ke stažení a dozvíte se, proč je voda národním bohatstvím a proč by půda národním bohatstvím být měla!


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!