GLOBE Games 2019

Čtyřdenní setkání žáků, učitelů a odborníků z programu GLOBE, největší vědecká konference žáků v ČR, terénní hra, exkurze na nevšední místa, workshopy a bohatý doprovodný program - to vše jsou GLOBE Games.


GLOBE Games 2019 v Kadani jsou za námi! A opravdu stály za to.

Letošní 22. ročník GLOBE Games hostilo Gymnázium v Kadani. Kromě 38 týmům z České republiky se ho zúčastnili i žáci ze Slovenska, Estonska a Itálie.

Prožili jsme společně 4 nezapomenutelné dny. Profesionálně provedené zahájení akce, na kterém kromě studentů Gymnázia Kadaň vystoupili i žáčci zdejší mateřské školky a také nejznámější rodák - Maxipes Fík. Konference tisíciletí představila badatelské projekty, na nichž týmy pracovaly celý školní rok. Zahájili ji vzácní hosté - Ariel Jahner, zástupkyně Velvyslanectví USA a Michal Broža, ředitel Informačního centra OSN v Praze, kteří byli i součástí odborné komise, která žákům předává zpětnou vazbu. Terénní hra proběhla v krásném a dramatickém prostředí vrchu Úhoště a žáci si při ní opět vyzkoušeli GLOBE měření a pozorování, spolupracovali a navazovali nové kontakty a přátelství. V dalších dnech jsme se mohli zúčastnit zajímavých exkurzí do okolní krajiny, oslavy 40ti let Vzdělávacího centra TEREZA, pokřtění nově vydané badatelské metodiky a samozřejmě koulení zeměkoule - letos asi nejdelšího za celou historii GLOBE Games. Na závěr jsme odhalili hostitelskou školu 23. ročníku, kterou se stane ZŠ. J. V. Sládka v malebném městečku na úpatí Křivoklátské vrchoviny - ve Zbirohu!

Fotky z Kadaně si můžete prohlédnout na Facebooku TEREZY a Facebooku Žijte GLOBE Games, kde najdete i letošní práci novinářského týmu. Doporučujeme k přečtení :-). Jací byli letos novináři? Nejlepší!

Děkujeme Gymnáziu Kadaň, zejména paní učitelce Hance Kožíškové za její dlouholetou spolupráci se Vzdělávacím centrem TEREZA spoustu úsilí při přípravě GG. Speciálně chceme poděkovat septimánům, jejichž profesionalita a odhodlání udělat letošní GG dokonalé, byly famózní. A děkujeme vám všem, kdo jste přijeli, připravili a ukázali nám své badatelské projekty, které mají v mnoha případech i pozitivní dopad na život ve vašich městech a obcích.

Děkujeme všem partnerům za spolupráci a podporu: Ministerstvu životního prostředí, Velvyslanectví USA v Praze, Informačnímu centru OSN v Praze, Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, Ústeckému kraji, Městu Kadaň, časopisu Vesmír, Koktejl, Naše příroda, Moje Země, Meteo shop, Chráníme mořské želvy a Nakladatelství Karolinum.

Už teď se můžete těšit do Zbirohu, příští GLOBE Games proběhnou 28. 5. - 31. 5. 2020.Jak to na GLOBE Games vypadá? Podívejte se na video z GLOBE Games 2019 v Kadani: 


 

Chcete vědět víc? Kontaktujte nás na globe@terezanet.cz nebo tel. 734 252 503.

 


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!